ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


REPORTAŻE W RYNKU CIEPŁA
26.03.2019r. 05:46

Veolia Energia Łódź to przede wszystkim producent ciepła systemowego i energii elektrycznej w kogeneracji oraz dostawca ciepła dla mieszkańców Łodzi. Łódzka Veolia oferuje również inne usługi, m.in. wykonanie okresowych pomiarów emisji do atmosfery przez własne Laboratorium Badań i Pomiarów, mające akredytację Polskiego Centrum Akredytacji.
18.10.2018r. 13:04

Zrealizowane przez VW Poznań i firmę Veolia Energia Poznań przedsięwzięcie umożliwiło ogrzewanie 32 budynków, w tym jeden ze szpitali w Poznaniu ciepłem pochodzącym z Odlewni Volkswagena. Rozwiązanie polega na przeprowadzeniu ciepła emitowanego przez sprężarki w Odlewni VWP poprzez węzeł cieplny Veolii bezpośrednio do miejskiego systemu ciepłowniczego. Jest to unikatowy w Europie przykład odzysku ciepła z procesów przemysłowych na potrzeby ogrzewania miejskiego. Przedsięwzięcie pozwala m.in. zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o ponad 1 tys. ton rocznie.cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE