ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

Przyznano nagrodę dla najbardziej efektywnej energetycznie krakowskiej inwestycji mieszkaniowej
17.09.2020r. 09:54

Zespół budynków mieszkalno-usługowych przy ul. Lipskiej w Krakowie wyróżniony przez Partnerów programu "Ciepło dla Krakowa". To już kolejna edycja nagrody dla najbardziej efektywnej energetycznie krakowskiej inwestycji mieszkaniowej, której pomysłodawcą i fundatorem są Partnerzy programu, wytwarzający ciepło w wysokosprawnej kogeneracji i dostarczający je do odbiorców poprzez miejską sieć ciepłowniczą na terenie stolicy Małopolski.
Efektywność energetyczna to jedno z najważniejszych narzędzi realizacji obecnej polityki energetyczno-klimatycznej w Europie. Coraz więcej mieszkańców zwraca uwagę na rozwiązania sprzyjające efektywności energetycznej mieszkań. Dlatego też partnerzy programu "Ciepło dla Krakowa", którzy produkują ciepło w wysokosprawnej kogeneracji i dostarczają je do odbiorców poprzez miejską sieć ciepłowniczą na terenie Krakowa i Skawiny, po raz kolejny ufundowali nagrodę za zastosowanie najlepszych rozwiązań w tym zakresie w inwestycji mieszkaniowej w stolicy Małopolski.

Jury konkursowe, w skład którego weszło siedmiu niezależnych ekspertów dokonało oceny zgłoszonych do konkursu budynków. Kryteria oceny uwzględniały: poziom zapotrzebowania na energię użytkową, efektywność instalacji wewnętrznych, udział odnawialnych źródeł energii, emisję gazów cieplarnianych, posiadane certyfikaty oraz innowacyjność.

11 września podczas uroczystej Gali w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zorganizowanej przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań ogłoszono werdykt. Partnerzy programu "Ciepło dla Krakowa" wręczyli okolicznościową statuetkę Prezesowi Zarządu Bryksy M2 sp. z o.o. za rozwiązania zastosowane w Zespole budynków mieszkalno-usługowych przy ul. Lipskiej 4, 6 w Krakowie.

Zdaniem dr Małgorzaty Fedorczak-Cisak dyrektora Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego, przewodniczącej jury "Nierozerwalnie z inteligentnymi, zrównoważonymi energetycznie miastami związane jest zrównoważone, energooszczędne budownictwo. Warunek ten spełniają inwestycje mieszkaniowe z optymalnie zaprojektowanym procesem dystrybucji energii i maksymalnym wykorzystaniem energii pochodzącej z wysokosprawnych źródeł kogeneracyjnych oraz ze źródeł odnawialnych takich jak słońce, wiatr czy ziemia. Coraz więcej widzimy takich rozwiązań, które chronią środowisko, a przy okazji również budżety mieszkańców. Dobrym przykładem efektywnego energetycznie budownictwa jest zwycięski zespół budynków firmy Bryksy".

Skład Sądu Konkursowego:
- dr inż. Małgorzata Fedorczak-Cisak, Dyrektor Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego;
- dr inż. Bogusław Maludziński, Wydział Inżynierii Środowiska Instytut Inżynierii Cieplnej i Ochrony Powietrza, Politechnika Krakowska;
- Andrzej Łazęcki, Zastępca Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej, Urząd Miasta Krakowa;
- Maciej Surówka, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych;
- dr inż. Karol Stós, Główny Specjalista ds. Rozwoju - Kierownik Projektów, PGE Energia Ciepła;
- Dariusz Łapiński - Manager ds. Rozwoju Rynku Ciepła, CEZ Skawina;
- dr inż. Paweł Jastrzębski - Dyrektor ds. Innowacji, MPEC w Krakowie.

Nagroda została ufundowana przez partnerów programu "Ciepło dla Krakowa": PGE Energia Ciepła Oddział nr 1 w Krakowie, CEZ Skawina i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC) w Krakowie.

Krakowski rynek ciepła jest unikalny w skali całego kraju, ponieważ funkcjonuje na nim trzech niezależnych producentów ciepła i jeden dystrybutor. Od lat w ramach marki "Ciepło dla Krakowa" realizowane są programy, które pozwalają na zwiększenie dostępności ciepła sieciowego oraz podniesienie komfortu i poprawę bezpieczeństwa życia mieszkańców Krakowa i Skawiny.
PGE Energia Ciepła

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie




cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE