ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła podczas VI Krakowskiego Tygodnia Zawodowców
04.03.2020r. 14:07

Od 2 do 6 marca trwa Krakowski Tydzień Zawodowców, największe wydarzenie promujące szkolnictwo zawodowe w stolicy Małopolski. Przedstawiciele PGE Energia Ciepła na spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Miasta Krakowa omawiali możliwości współpracy w zakresie kształcenia zawodowego, a w najbliższy piątek zasiądą w jury "Konkursu prac własnych im. Marka Rabijasza" w Zespole Szkół Energetycznych.
"Dyrektorzy krakowskich techników i szkół branżowych mają doświadczenie we współpracy z wieloma firmami. Tym spotkaniem chcemy podkreślić, że ważnym partnerem edukacyjnym dla szkół kształcących w zawodach są także miejskie spółki. Przykłady takiej współpracy już mamy, ale chcemy, żeby rozwijała się ona jeszcze intensywniej" - zadeklarowała Anna Korfel-Jasińska, zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki.

"Zakres współpracy ze szkołami średnimi powinien być dopasowany do potrzeb szkoły jak i przyszłego pracodawcy. W ramach projektu "Energetyczna Kariera" specjaliści z krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła uczestniczą w opracowywaniu programów nauczania, przeprowadzają lekcje pokazowe, przygotowują uczniów do promocji szkoły i organizują praktyki w naszym oddziale , który jest największym producentem ciepła w Krakowie" - powiedział Mariusz Michałek, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

"Współpraca szkolnictwa z firmami powinna opierać się na obecności przyszłych pracodawców w placówkach edukacyjnych, np. dzieleniu się wiedzą, przedstawieniu kultury pracy, Przykładem takich działań są lekcje BHP przeprowadzane przez specjalistów z krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła" - powiedział Marek Kolarski, dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Krakowie.

Pięć lat temu PGE Energia Ciepła Oddział nr 1 w Krakowie podpisała porozumienie z Zespołem Szkół Energetycznych w Krakowie, a w ubiegłym roku z Zespołem Szkół Chemicznych. Od 2019 roku spółka rozpoczęła współpracę z Zespołem Szkół Ochrony Środowiska i Melioracji. Pracownicy PGE Energia Ciepła są obecni podczas wydarzeń promujących edukację zawodową takich jak np. Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych czy Festiwal Zawodów.

Współpraca ze szkołami średnimi wpisuje się w zainicjowany przez PGE Energia Ciepła projekt "Energetyczna Kariera". W ramach projektu uczniowie już na etapie edukacji szkolnej mają szansę na zdobycie odpowiednich umiejętności technicznych i zawodowych. Ścisła współpraca ze szkołami pozwala dopasować programy kształcenia do rynkowych potrzeb polskiego ciepłownictwa.

Podczas VI Krakowskiego Tygodnia Zawodowców można odwiedzić szkoły objęte patronatem krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. W Zespole Szkół Chemicznych będzie można samodzielnie wykonać doświadczenia, a w Zespole Szkół Energetycznych wziąć udział w finałowym pokazie "Konkursu prac własnych im. Marka Rabijasza". Szczegółowy harmonogram wydarzeń znajduje się na stronach szkół.

O projekcie "Energetyczna kariera"

Szybkie tempo zmian na rynku pracy oraz utrata kluczowych kompetencji spowodowały uruchomienie długofalowych działań mających na celu przeciwdziałanie powstającej luce pokoleniowej i jej konsekwencjom. Projekt "Energetyczna Kariera" polega na bieżącej współpracy ze szkołami średnimi (technikami) oraz zintegrowania szkół, z którymi PGE Energia Ciepła ma zawarte porozumienia w jedną sieć wymiany informacji oraz współpracy na rzecz kształceniu kadr w branży energetycznej.
PGE Energia Ciepła

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE