ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła wie jak wypełnić lukę pokoleniową w branży
12.09.2019r. 09:45

Branża ciepłownicza mierzy się z problemem luki pokoleniowej. Średnia wieku doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników na rynku wynosi ponad 50 lat. PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, już teraz podejmuje aktywne działania, aby zabezpieczyć się na przyszłość.
PGE Energia Ciepła angażuje się we współpracę ze szkołami branżowymi, których uczniowie mają w przyszłości zastąpić kompetentnych pracowników zakładów produkcyjnych.

5 września br. w Zespole Szkół nr 18 we Wrocławiu odbyło się spotkanie z pracodawcami, w tym z Zespołem Elektrociepłowni Wrocławskich Kpgeneracja, należącym do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE. Podczas spotkania Kogeneracja otrzymała podziękowanie za realizowane w tym roku działania obejmujące doposażenie pracowni szkolnych w specjalistyczne oprogramowanie, realizację praktyk uczniowskich
i zaangażowanie spółki w pozyskiwanie uczniów do pracy w elektrociepłowni w ramach ogólnopolskiego projektu "Energetyczna kariera".

Wyliczyliśmy, że do 2022 roku na emeryturę będzie mogło odejść ponad 500 pracowników, co stanowi spory odsetek wysoko wykwalifikowanej załogi (...). Największe braki mamy wśród pracowników produkcyjnych. W ich przypadku poszukiwania zaczynamy już na etapie szkół branżowych czy techników. Zależy nam na tym, by rekrutować nowe osoby, które pod kierunkiem naszych doświadczonych pracowników zdobędą adekwatną wiedzę i będą naszą podporą w przyszłości - podkreśliła Magdalena Wyrzykowska-Glezner, dyrektor Departamentu Zasobów Ludzkich w PGE Energia Ciepła, w opublikowanym wywiadzie na portalu pulshr: https://www.pulshr.pl/rekrutacja/pge-energia-ciepla-w-trzy-lata-moze-stracic-500-pracownikow-ale-ma-ambitny-plan,66784.html, https://www.pulshr.pl/zarzadzanie/maja-5-tys-pracownikow-80-hr-owcow-spaja-organizacje,66788.html

PGE Energia Ciepła, jako największa firma w branży ciepłowniczej proponuje atrakcyjną i przyszłościową ścieżkę kariery. Spółka stawia na ciągły rozwój, inwestowanie w pracowników, wprowadzanie nowoczesnych technologii, a młodych ludzi - potencjalnych pracowników zachęca możliwością odbycia praktyk w swoich lokalizacjach.

"Energetyczna Kariera" jest projektem szytym na miarę potrzeb i wyzwań współczesnej branży ciepłowniczej. W ramach projektu PGE Energia Ciepła realizuje współpracę z 10 szkołami w całej Polsce, a w nowym roku szkolnym przedłuży umowę na współpracę z Zespołem Szkół Energetycznych w Gdańsku. W trakcie dotychczasowej 3-letniej współpracy z tą szkołą zatrudnionych zostało w Gdańsku i Gdyni 15 absolwentów.
PGE Energia Ciepła

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE