ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUCENTRUM PRASOWE

Veolia: Ogrzewamy inteligentnie – w trosce o czyste powietrze
15.03.2016r. 10:57

16 marca 2016 r. w Urzędzie Dzielnicy Bielany odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące projektu Inteligentna Sieć Ciepłownicza. Organizator, Veolia Energia Warszawa S.A., zaprasza do udziału w spotkaniu mieszkańców Bielan oraz wszystkich zainteresowanych tematyką energooszczędności i ekologii w przestrzeni miejskiej.
Cel: zwiększenie komfortu mieszkańców i ograniczenie emisji

Zrównoważony rozwój i racjonalne gospodarowanie energią to kluczowe wyzwania współczesnych metropolii. Warszawa zajmuje wysokie pozycje w niechlubnych rankingach najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie, dlatego tak ważne są inicjatywy, które prowadzą do systemowego ograniczania emisji CO2.

Inteligentna Sieć Ciepłownicza to innowacyjny, projekt, dzięki któremu emisja dwutlenku węgla w Warszawie zostanie zredukowana o co najmniej 14,5 tys. ton w skali roku. Zwiększenie efektywności energetycznej sieci można porównać z ogrzaniem ok. 5 tys. mieszkań o powierzchni 65 m2. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii – telemetrii i telesterowania – operator sieci ciepłowniczej uzyska możliwość bardziej elastycznego reagowania na zapotrzebowania użytkowników na ciepło systemowe, zapewniając pełny komfort cieplny przy jednoczesnej oszczędności energii. Wzrośnie też poziom bezpieczeństwa dostaw, a dzięki Systemowi Lokalizacji Awarii czas wykrywania potencjalnych awarii skróci się. – mówi Paweł Balas, Dyrektor Projektu ISC w Veolia Energia Warszawa S.A., który zaprezentuje inwestycję podczas środowego spotkania informacyjnego.

O problemach i wyzwaniach związanych z emisją współczesnych miast, a także o nowych technologiach w służbie energooszczędności, opowiedzą eksperci Politechniki Warszawskiej.

Czy sieć ciepłownicza może być inteligentna?

Warszawska sieć ciepłownicza to największe tego typu rozwiązanie w Unii Europejskiej. Każdego dnia ponad 1700 kilometrów sieci dostarcza ciepło systemowe do budynków użyteczności publicznej, biur, zakładów przemysłowych, a przede wszystkim do mieszkań Warszawiaków. To rozwiązanie bezpieczne i korzystne ekonomicznie, które pokrywa potrzeby 80 proc. stolicy, ponad 19 tys. obiektów.

W ramach wdrażanego projektu istniejąca sieć zostanie wyposażona w nowoczesną infrastrukturę, która umożliwi zdalne sterowanie poszczególnymi elementami z jednego centrum decyzyjnego. Rozwiązania z zakresu telemetrii i telesterowania pozwolą bezprzewodowo kontrolować pracę 3 przepompowni, 79 komór ciepłowniczych i 2500 węzłów cieplnych. Inteligencja systemu to jednak przede wszystkim wsparcie procesu decyzyjnego. Dzięki specjalnym algorytmom analizującym dane bieżące i historyczne, ISC wskazywać będzie dyspozytorom optymalny, czyli najbardziej efektywny scenariusz pracy sieci w zastanych warunkach. Więcej o projekcie: www.ogrzewamyinteligentnie.pl.

Spotkanie odbędzie się 16 marca 2016 r. o godzinie 18.30 w Ratuszu Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, sala 30.
Veolia Energia Warszawa

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE