ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUCENTRUM PRASOWE

Veolia ogrzewa inteligentnie
30.11.2015r. 12:36

Już wkrótce mieszkańcy Ursynowa, a także wszyscy zainteresowani oszczędzaniem energii i ekologią w przestrzeni miejskiej, będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniu o Inteligentnej Sieci Ciepłowniczej. Konferencja odbędzie się 3 grudnia o godzinie 18.30 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. Komisji Edukacji Narodowej 61). Organizatorem jest firma Veolia Energia Warszawa S.A. we współpracy z ekspertami Politechniki Warszawskiej.
Cel: ograniczenie emisji

Zrównoważony rozwój i racjonalne gospodarowanie energią to podstawowe wyzwanie, jakie stoi przed każdym współczesnym miastem. Warszawa zajmuje wysokie pozycje w niechlubnych rankingach najbardziej zanieczyszczonych metropolii w Europie, dlatego tak ważne są inicjatywy, które prowadzą do systemowego ograniczania emisji CO2. Inteligentna Sieć Ciepłownicza to innowacyjny, wdrażany obecnie projekt, dzięki któremu emisja dwutlenku węgla w Warszawie zostanie zredukowana o co najmniej 14,5 tys. ton w skali roku. Wpłynie on na zwiększenie efektywności energetycznej poprzez ograniczenie strat ciepła, które można porównać z ogrzaniem ok. 5 tys. mieszkań o powierzchni 65 m2. Inwestycja o wartości 52 mln zł uzyskała 30 proc. dofinansowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podczas spotkania o Inteligentnej Sieci Ciepłowniczej opowie Paweł Balas, Dyrektor Projektu ISC w Veolia Energia Warszawa S.A.
O problemach i wyzwaniach związanych z emisją współczesnych miast, a także o nowych technologiach w służbie energooszczędności, opowiedzą eksperci Politechniki Warszawskiej.

Czy sieć ciepłownicza może być inteligentna?

Warszawska sieć ciepłownicza to największe tego typu rozwiązanie w Unii Europejskiej. Każdego dnia ponad 1700 kilometrów sieci dostarcza ciepło systemowe do budynków użyteczności publicznej, biur, zakładów przemysłowych, a przede wszystkim do mieszkań Warszawiaków. To rozwiązanie bezpieczne i korzystne ekonomicznie, które pokrywa potrzeby 80 proc. stolicy, ponad 19 tys. obiektów.

W ramach wdrażanego projektu istniejąca sieć zostanie wyposażona w nowoczesną infrastrukturę, która umożliwi sterowanie poszczególnymi elementami z jednego centrum decyzyjnego. Rozwiązania z zakresu telemetrii i telesterowania pozwolą zdalnie, bezprzewodowo kontrolować pracę 3 przepompowni, 79 komór ciepłowniczych i 2500 węzłów cieplnych. Inteligencja systemu to jednak przede wszystkim wsparcie procesu decyzyjnego. Dzięki specjalnym algorytmom analizującym dane bieżące i historyczne, ISC wskazywać będzie dyspozytorom optymalny, czyli najbardziej efektywny scenariusz pracy sieci w zastanych warunkach.
Veolia

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: leon 01.12.2015r. 13:58
Gruba kasa w błoto (sorry - do firm IT)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE