ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

Wiceszef Komisji Europejskiej ds. Unii Energetycznej na Siekierkach
03.02.2015r. 16:49

W poniedziałek 2 lutego Maroš Šefčovič, wiceszef Komisji Europejskiej ds. Unii Energetycznej spotkał się z Ewą Kopacz, prezesem Rady Ministrów, Januszem Piechocińskim, ministrem gospodarki i Andrzejem Czerwińskim, przewodniczącym podkomisji sejmowej ds. energetyki i surowców.

Polska koncepcja Unii Energetycznej zaprezentowana wiosną 2014 r. została przyjęta jako jeden z priorytetów nowej Komisji Europejskiej. Celem projektu jest ograniczenie zależności energetycznej UE oraz zwiększenie naszego bezpieczeństwa energetycznego: zarówno w odniesieniu do energii elektrycznej, jak i gazu.

Po spotkaniach z przedstawicielami rządu RP i Sejmu Maroš Šefčovič uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym przez Konfederację Lewiatan, podczas którego przedstawiciele przedsiębiorstw sektora energetyki i paliw przekazali mu swoje uwagi dotyczące wspólnego rynku energii i surowców. Uczestnicy debaty starali się naświetlić specyfikę gospodarki polskiej wnioskując o jej uwzględnienie w toczących się pracach Komisji Europejskiej.

Na koniec gość zwiedził EC Siekierki, gdzie zobaczył, na żywym przykładzie, jak wdrażane są w życie nowe wytyczne UE w zakresie ochrony klimatu i środowiska. Gospodarze PGNiG TERMIKA, Jacek Chodkowski, członek zarządu, Andrzej Rubczyński, dyrektor Departamentu Regulacji i Legislacji, Stefan Zaraś, dyrektor Zakładu EC Siekierki i C Kawęczyn oraz Wiesław Jamiołkowski, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska podsumowali aktualnie realizowane oraz planowane inwestycje proekologiczne w naszej spółce.
PGNiG Termika

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE