ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
15.09.2020r. 10:21

Już tej jesieni jakość powietrza w Gminie Siechnice będzie monitorowana dzięki szesnastu nowym telemetrycznym stacjom monitoringu, których zakup dofinansował Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
14.09.2020r. 06:02

Z dniem 1 września br. swą działalność rozpoczęła butikowa kancelaria prawna GNZ LEGAL Gorzelnik Nentwig Ziębiński sp.j. Kancelaria została założona przez prawników z wieloletnim doświadczeniem w departamentach energetycznych i infrastrukturalnych czołowych międzynarodowych kancelarii prawnych (Dentons, CMS, Clifford Chance, Bird &Bird), jak również w funduszach private equity lub spółkach energetycznych.
11.09.2020r. 11:26

W elektrociepłowni Energi Kogeneracji w Ellblągu prowadzone są prace związane z zapewnieniem dostaw ciepła w zbliżającym się sezonie grzewczym. Spółka informuje, ze w związku z montażem instalacji, zasilanej z nowych kotłów, EKO nie będzie dostarczała ciepła do miejskiej sieci ciepłowniczej w dniach 15-17 września br. W tym czasie do sieci dostarczana będzie ciepła woda z ciepłowni Dojazdowa.
09.09.2020r. 09:53

Chłodne wrześniowe wieczory i poranki to czas, kiedy mieszkańcy zaczynają myśleć o ciepłych grzejnikach. PGE Toruń już od maja przygotowuje się do kolejnego sezonu, prowadząc przeglądy urządzeń i modernizacje sieci ciepłowniczych. Wszystko po to, aby zimą, kiedy ciepło jest podstawową potrzebą każdego mieszkańca, nieprzerwanie ogrzewać toruńskie mieszkania i domy.
09.09.2020r. 06:17

Między innymi na temat kondycji ekonomicznej ciepłownictwa systemowego w Polsce oraz perspektyw dla branży, z prezesem Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie Jackiem Szymczakiem rozmawiała "Rzeczpospolita".
07.09.2020r. 15:39

W Veolii Energii Poznań z sukcesem wdrożono nowy projekt, dzięki któremu możliwe jest odzyskiwanie wody z miejskiej sieci cieplnej.
04.09.2020r. 05:23

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", nowelizacja ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów która trafiła do Sejmu pod koniec ubiegłego miesiąca przewiduje stworzenie gwarancji bankowych, które mają zostać uruchomione dzięki współpracy NFOŚiGW z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.
03.09.2020r. 15:41

Przyłączenie OZE, ciepłownictwo, inwestycje w pompy ciepła panele fotowoltaiczne - na te cele mogą trafić środki pochodzące z unijnego Funduszu Odbudowy - zdradził cytowany przez BiznesAlert.pl Adam Guibourgé-Czetwertyński, podsekretarz stanu w ministerstwie klimatu podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
03.09.2020r. 12:27

PGNiG pracuje nad próbą zastosowania technologii wychwytu i zatłaczania CO2 w powstającej gazowej elektrociepłowni w Przemyślu. Chcemy sprawdzić, jak może się to sprawdzić biznesowo - poinformował w rozmowie z PAP wiceprezes PGNiG ds. operacyjnych Robert Perkowski
02.09.2020r. 12:08

Dwa miesiące trwały prace modernizacyjne Instalacji Mokrego Odsiarczania Spalin w gdańskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy PGE. Instalacja pracuje już "pełną parą", a dzięki modernizacji, emisja tlenków siarki została zredukowana o kolejne 35 proc.cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE