ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
19.06.2019r. 14:11

Wojewódzkie fundusze ochrony środowiska nie radzą sobie z obsługą programu "Czyste powietrze", ich zadanie powinny przejąć samorządy, ponieważ zagrożone są środki z UE na ten program - mówili w środę posłowie PO. Dodali, że chcą też informacji o kolejnej fali pożarów wysypisk śmieci.
19.06.2019r. 10:03

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, nie kilkanaście tysięcy umów, które udało się podpisać w programie "Czyste powietrze" w ciągu 10 miesięcy, ale około 400 tys. rocznie - tyle, zdaniem Komisji Europejskiej, powinno być procedowanych w skali roku, aby ten program przyczynił się do poprawy jakości powietrza w Polsce.
17.06.2019r. 14:12

2,8 mld zł ma kosztować budowa nowej elektrociepłowni w Olsztynie wraz z jej prowadzeniem przez 25 lat. W poniedziałek władze miasta ogłosiły, że firma "Dobra Energia dla Olsztyna" wybuduje instalację termiczną dla odpadów komunalnych wraz z ciepłownią szczytową.
17.06.2019r. 11:45

W zakończonym w tym roku w maju okresie grzewczym Tauron wyprodukował w swoich elektrociepłowniach w Katowicach, Tychach, Bielsku- Białej, ciepłowniach lokalnych oraz w elektrowniach w Jaworznie, Stalowej Woli, Łaziskach, Będzinie i Trzebini łącznie prawie 10 milionów GJ ciepła.
17.06.2019r. 05:51

Veolia od miesięcy stara się o rozbudowę swojej ciepłowni w Zamościu o blok na paliwo RDF. Obecnie czeka na decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych. Do inwestycji muszą przekonać się jeszcze też samorządowcy - czytamy w "Pulsie Biznesu".
12.06.2019r. 13:37

Tauron ma już wyceny swoich aktywów ciepłowniczych i wydobywczych, prowadzi proces wyboru doradcy i wkrótce prześle teasery dla inwestorów - poinformowało PAP Biznes źródło. Tauron jest gotowy sfinalizować ich sprzedaż, ale pod warunkiem, że znajdą się chętni na zakup całości oferowanych aktywów.
07.06.2019r. 06:30

- Klient na rynku ciepła systemowego nie oczekuje już tylko samego dostarczenia produktu jakim jest ciepło, ale usługi, dzięki której otrzyma komfort ciepła - powiedział podczas I Kongresu Kogeneracji Sławomir Burmann - wiceprezes zarządu Veolii Energii Łódź.
06.06.2019r. 15:15

Prezes zarządu Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja należącego do PGE Energia Ciepła, podpisał z burmistrzem Siechnic List Intencyjny dotyczący zagospodarowania obecnej Elektrociepłowni Czechnica. Wyłączenie zakładu nastąpi w 2023 roku, po uruchomieniu w Siechnicach nowej jednostki produkcyjnej, która przejmie funkcję obecnego zakładu. Tym samym ponad stuletnia infrastruktura zyska drugie życie wraz z powstającą nieopodal nowoczesną jednostką produkcyjną.
06.06.2019r. 15:08

Energa współpracuje z Miastem Kalisz w celu ograniczenia emisji CO2. Podejmowane są przedsięwzięcia o charakterze proekologicznym w celu wykorzystania zmodernizowanej infrastruktury ciepłowniczej spółki należącej do Grupy Energa w walce ze smogiem.
06.06.2019r. 06:13

W średnim okresie Veolia będzie zupełnie innym przedsiębiorstwem ciepłowniczym. Chcemy wykorzystywać przede wszystkim paliwa lokalne i gaz, biogaz, wykorzystywać osady ściekowe oraz znacznie zmniejszyć zużycie wody - powiedziała Małgorzata Mika-Bryska, dyrektor ds. regulacji i relacji publicznych Veolia Energia Polska, podczas I Kongresu Kogeneracji.cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE