ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
09.11.2018r. 11:50

Uruchomienie funduszu termomodernizacyjnego na przedsięwzięcia poprawy energetycznej domów jednorodzinnych - to główny cel uchwalonej w piątek przez Sejm ustawy. Nowela pozwoli uruchomić w przyszłych latach setki milionów złotych na termomodernizację.
09.11.2018r. 05:50

Komisja finansów publicznych ponownie zajmie się projektem dotyczącym ulgi termomodernizacyjnej; poprawkę złożył m.in. Tadeusz Cymański z PiS, który zaproponował zwiększenie przewidzianego w projekcie odpisu od podatku.
07.11.2018r. 09:56

Mieszkańcy Gdyni będą mieli kolejną okazję zweryfikować jak duży wpływ na wysokość rachunków za ogrzanie ich mieszkań i domów ma stan izolacji budynków. Wszystko za sprawą badań termowizyjnych w ramach projektu "Termowizja, czyli jak uszczelnić domowy budżet - edycja II", którego celem jest redukcja niskiej emisji, zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa użytkowania budynków oraz wzrost efektywności energetycznej obiektów na terenie Gminy Miasta Gdyni.
07.11.2018r. 06:42

Już niebawem wiadomo będzie, czy UE ostatecznie odetnie środki i dotacje na budowę instalacje termicznego przekształcania odpadów komunalnych - czytamy w "Gazecie Prawnej".
02.11.2018r. 14:30

We wrześniu br. cena węgla kamiennego dla energetyki spadła w odniesieniu do sierpnia o ponad 1,2 proc., a cena węgla dla ciepłownictwa wzrosła miesiąc do miesiąca o ponad 2,6 proc. - wskazują indeksy cenowe publikowane przez Agencję Rozwoju Przemysłu.
30.10.2018r. 21:31

Można odnieść wrażenie, że Sąd Apelacyjny w Krakowie jest mocno rozpolitykowany - ocenił we wtorek szef MSWiA Joachim Brudziński, odnosząc się do decyzji tego sądu ws. wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.
30.10.2018r. 20:56

Dużo środków w ramach wsparcia wymiany kotłów w Krakowie trafiło nie do tych osób, do których trafić powinny - mówiła we wtorek w TVP minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
26.10.2018r. 11:48

- Uczestnicy rynku podejmujący decyzje inwestycyjne, gospodarstwa domowe, czy deweloperzy, muszą podejmować je na podstawie racjonalnych przesłanek. W chwili obecnej nie wiedzą, czego mogą spodziewać się w najbliższych latach, nie wiedzą, jak uczestniczyć w zmianie technologicznej, która w dłuższej perspektywie będzie przyjazna dla odbiorców energii - powiedział dr Piotr Paszko, wiceprezes Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych podczas konferencji EuroPOWER.
26.10.2018r. 05:41

Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się w czwartek za wprowadzeniem przepisów o podatkowej uldze termomodernizacyjnej przysługującej właścicielom lub współwłaścicielom domów jednorodzinnych. Przewiduje ją rządowy projekt nowelizacji ustaw podatkowych.
25.10.2018r. 12:20

- Najważniejszym kierunkiem modernizacji ciepłownictwa nie jest bezpośrednia zamiana dotychczasowych źródeł na gazowe jednostki kogeneracyjne, ale na urządzenia nowej generacji - powiedział dr Wojciech Myslecki, przewodniczący Zespołu Nowych Technologii Wytwarzania Energii przy NCBR, podczas konferencji EuroPOWER.cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE