ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wielkopolskie: 36 tyś. MWh ciepła z cukrowni w Środzie Wlkp. i Gostyniu
23.05.2021r. 11:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
W minionym sezonie grzewczym w kotłowniach cukrowni firmy Pfeifer & Langen Polska S.A. w Środzie Wielkopolskiej i Gostyniu (Wielkopolskie) wyprodukowano łącznie 36 tyś MWh ciepła. Zakłady ogrzewały około 3 tys. mieszkań - podała spółka.
Spółka Pfeifer & Langen Polska S.A poinformowała, że w zakończonym sezonie grzewczym cukrownia w Środzie Wlkp. dostarczyła około 28 tys. MWh ciepła, a zakład w Gostyniu ponad 8 tys. MWh.

W Środzie Wlkp. cukrownia zaopatruje w ciepło całą sieć ciepłowniczą miasta. Korzysta z niego ponad 8 tys. mieszkańców - ciepło jest dostarczane do ponad 2 tys. mieszkań spółdzielczych oraz komunalnych, prywatnych, urzędów i instytucji. Cukrowania w Gostyniu ogrzewa przede wszystkim ponad 900 lokali Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a także domy jednorodzinne i przedszkole.

W komunikacie spółki podkreślono, że produkcja ciepła w cukrowniach jest bardziej efektywna niż w innych mniej wydajnych źródłach. Ponadto emisje ze spalania paliw dzięki wysokim kominom są wynoszone wyżej co sprawia, że ograniczana jest tzw. niska emisja zanieczyszczeń, która jest w większości przypadków odpowiedzialna za powstawanie smogu.

"Instalacje, które są niezbędne do funkcjonowania cukrowni mogą pracować też na rzecz lokalnych społeczności. Czujemy się silnie związani z mieszkańcami, dlatego zaopatrujemy ich w ciepło" - podkreślił prezes Pfeifer & Langen Polska S.A. Roman Kubiak.
W najbliższych latach firma planuje inwestycje w poprawę efektywności energetycznej wszystkich swoich zakładów. Dzięki temu emisja CO2 ma się zmniejszyć o 100 tys. ton. Spółka zapewnia także, że inwestuje w mniej emisyjne paliwa i rozważa możliwość wykorzystania odnawialnych źródeł energii co spowoduje zmniejszenie emisji tlenków siarki i azotu oraz pyłu do powietrza, a także dalszą redukcję emisji CO2 do atmosfery.

Grupa Pfeifer & Langen Polska jest częścią międzynarodowej grupy Pfeifer & Langen. W Polsce należą do niej cukrownie w Środzie Wlkp., Gostyniu, Miejskiej Górce i Glinojecku.


Redakcja CIRE poleca
 • Temat słupów niskiego napięcia dla telekomunikacji
 • Temat niedoborów litu i kobaltu z wpływem na elektromobilność
 • Temat prosumenta wirtualnego

 • DODAJ KOMENTARZ
  Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

  Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
  Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

  Podpis:


  Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
  cire
  ©2002-2021
  Agencja Rynku Energii S.A.
  mobilne cire
  IT BCE