ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bydgoska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła podsumowuje sezon zimowy 2020/2021
05.05.2021r. 18:12

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Tegoroczna zima nie należała do najłagodniejszych pod kątem niskich temperatur. W drugiej połowie stycznia br. odnotowano najniższą temperaturę zewnętrzną w Bydgoszczy, na poziomie prawie -18 stopni C. Dla porównania w poprzednim roku najniższa temperatura wynosiła -6,2 stopni C. EC w Bydgoszczy, należąca do PGE Energia Ciepła, każdego roku, zwłaszcza w sezonie zimowym, dokłada wszelkich starań, aby zapewnić mieszkańcom nieprzerwane dostawy ciepła.

Bydgoska elektrociepłownia jest głównym producentem ciepła dla miasta Bydgoszczy. Zapewnia ponad 80 proc. ciepła na potrzeby miejskiej sieci ciepłowniczej, a dodatkowo zasila energią elektryczną sieć dystrybucyjną ENEA Operator. Elektrociepłownia posiada również własną sieć dystrybucyjną energii elektrycznej na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Bydgoszczy. Dzięki temu Odbiorcy zlokalizowani na tym terenie, zasilani są energią elektryczną z sieci dystrybucyjnej bydgoskiego Oddziału PGE Energia Ciepła.

(784x800)
Sezon grzewczy 2020/2021 rozpoczął się pod koniec września 2020 r. Tegoroczna zima była mroźna, a także intensywna w zakresie działalności i funkcjonowania elektrociepłowni. Najniższą temperaturę zewnętrzną zanotowano 18 stycznia tego roku. Słupki termometrów pokazały wówczas -17,7 stopni C. Najwyższa temperatura powietrza została odnotowana również w tym roku i na dzień 31 marca 2021 r. wynosiła 21 stopni C. Zapotrzebowanie na ciepło w systemie ciepłowniczym zależy przede wszystkim od temperatury zewnętrznej. Dlatego tak istotną rolę stanowi sukcesywna obserwacja aktualnej prognozy pogody i jej przewidywań na najbliższe dni i tygodnie, aby móc w sposób efektywny tworzyć harmonogramy pracy jednostek wytwórczych.

Nasza elektrociepłownia pracuje nieprzerwanie 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. Dzięki temu, niezależnie od pory roku, jesteśmy w stanie zapewnić ciepło mieszkańcom Bydgoszczy. Miniony sezon grzewczy pokazał, że nawet podczas ekstremalnie niskich temperatur, gwarantujemy w sposób niezakłócony dostawy zamówionej mocy cieplnej. Naszym priorytetem jest zapewnianie ciepła mieszkańcom i instytucjom Bydgoszczy w każdych warunkach pogodowych - powiedział Sebastian Wasilewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy.
W mijającym sezonie grzewczym najwyższą temperaturę wody sieciowej na zasilaniu w Elektrociepłowni Bydgoszcz II (EC II) odnotowano w najbardziej zimny dzień tego roku tj. 18 stycznia. Wynosiła ona 115,2 stopni C. Z kolei najwyższa dobowa produkcja ciepła w ww. jednostce wytwórczej przypadła na dzień 8 lutego 2021 r. i wynosiła 29 287 GJ. Bydgoski Oddział PGE Energia Ciepła gotowy jest do pracy w znacznie niższych temperaturach niż odnotowane w ostatnim okresie. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne dla Bydgoszczan, realizując produkcję ciepła i energii elektrycznej zgodnie z założonym planem.

Czytaj również:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE