ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron Ciepło: usuwanie awarii ciepłowniczej w Dąbrowie Górniczej potrwa jeszcze kilka godzin
22.02.2021r. 08:08

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Jeszcze kilka godzin potrwa usuwanie awarii ciepłowniczej w Dąbrowie Górniczej - przekazała w poniedziałek rano spółka Tauron Ciepło. W niedzielę doszło tam do uszkodzenia fragmentu rurociągu, obecnie trwają prace związane z jego wymianą.
"Nieszczelność została zlokalizowana ok. godz. 4.30. W tej chwili jest już po pracach kopnych, nieszczelność jest odkryta i prowadzone są prace związane z wymiana ok. 3 metrów pękniętego rurociągu. Potrwają one jeszcze kilka godzin" - poinformowała PAP rzeczniczka spółki Tauron Ciepło Małgorzata Kuś.

Jak podało rano Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, części odbiorców udało się już wcześniej przywrócić dostawy ciepła. Jak podała Kuś w nocy ciepło wróciło do mieszkańców osiedli Kasprzaka, Storczyków i w rejonie ul. Sadowej. "Niebawem, jeszcze w trakcie usuwania awarii, dostawy zostaną przywrócone w centrum i w dzielnicy Reden, a po jej usunięciu - do pozostałych odbiorców" - dodała.

Informacje o dużej awarii ciepłowniczej przekazał w niedzielę późnym popołudniem Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. "Tauron Ciepło poinformował o awarii sieci ciepłowniczej, która obejmuje swoim zasięgiem praktycznie całą Dąbrowę Górniczą oprócz Mydlic" - napisali przedstawiciele magistratu w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej i Facebooku.
Tauron Ciepło potwierdził, że doszło do nieszczelności, której skutkiem był duży ubytek wody w sieci ciepłowniczej. Do poniedziałku nad ranem trwało lokalizowanie miejsca uszkodzenia.

Sprawdź ten temat:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE