ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szczecin: złe warunki atmosferyczne przyczyną awarii w Elektrociepłowni Pomorzany
08.02.2021r. 11:54

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Złe warunki atmosferyczne spowodowały zamarznięcie wody wykorzystywanej do chłodzenia, przez co wystąpiły zakłócenia w pracy szczecińskiej Elektrociepłowni Pomorzany - poinformował w poniedziałek Zespół Elektrowni Dolna Odra.
Dostawy ciepła dla mieszkańców lewobrzeżnej części miasta powinny być wznowione około południa.

"Z powodu złych warunków atmosferycznych, które spowodowały zamarznięcie wody wykorzystywanej do chłodzenia, wystąpiły dziś zakłócenia w pracy Elektrociepłowni Pomorzany. Pracownicy elektrociepłowni dokładają wszelkich starań, by jak najszybciej praca elektrociepłowni wróciła do normy" - poinformowano w poniedziałek na stronie internetowej należącego do PGE GiEK Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

Jak wskazano, "niedobory mocy cieplnej w systemie uzupełniane są przez Elektrociepłownię Szczecin, która pracuje ze zwiększoną mocą cieplną 96,6 MWt", aby zminimalizować skutki awarii dla mieszkańców Szczecina.
"Możliwości produkcyjne tej elektrociepłowni są znacznie większe, ale SEC (Szczecińska Energetyka Cieplna - PAP) nie zgłosił nam konieczności kolejnego zwiększenia mocy" - podano. Zaznaczono, że dostawy ciepła z Elektrociepłowni Pomorzany powinny zostać wznowione jeszcze w poniedziałek ok. godz. 12.

SEC na swojej stronie internetowej podała natomiast, że jej źródła, "tj. Ciepłownia Rejonowa Dąbska i Ciepłownia Rejonowa Marlicza pracują pełną mocą, aby zminimalizować skutki tej awarii".

Polecamy do sprawdzenia:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE