ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MPEC Nowy Sącz z dofinansowaniem inwestycji kogeneracyjnej
30.12.2020r. 19:33

Unijna dotacja w wysokości ponad 9,4 mln zł wesprze Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu w budowie źródła gazowego produkującego energię elektryczną i cieplną w skojarzeniu. Źródłem dofinansowania jest Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Cieplik 31.12.2020r. 07:39
3 silniki po 2 MWe dla systemu o mocy 93 MWt. Chyba nie najlepiej dobrany układ.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: nowy rok 02.01.2021r. 12:52
Wg MPEC Nowy Sącz http://www.mpecns.pl/nasza-oferta.html na system składa się:
"-podstawą jest zespół kotłowni Milenium przy ul. Wiśniowieckiego (posiada 5 kotłów o mocy 12 MW każdy i pracujące poza sezonem grzewczym 2 kotły o mocy 5 MW każdy), ich łączna moc wynosi 70 MW (75 proc. całości mocy produkcyjnej przedsiębiorstwa)
-ciepłownia przy ul. Sikorskiego o mocy około 14 MW
-pozostałe systemy: Stary Sącz z lokalną siecią cieplną i kotłownią gazową o mocy 2,84 MW oraz Wólki z kotłownią gazową o mocy 3 MW wspomaganą bateriami solarnymi o pow. 100 m2.
-dodatkowo na terenie miasta rozlokowanych jest 13 lokalnych małych kotłowni gazowych."

Nie znam szczegółów projektu, ale jeśli kogeneracja będzie pracować cały rok w podstawie to w lecie pokryje 5,85MWt z potencjalnie 10MWt (2x5MWt), ale nie wiemy z jaką faktyczną mocą pracowały kotły w okresie letnim.

MPEC realizuje także projekt kotła na biomasę o mocy nominalnej 7MWt. http://www.mpecns.pl/budowa-kotla-biomasowego-ii.html
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Cieplik 04.01.2021r. 10:15
Ciągle nie rozumiem dlaczego 3 silniki i na dodatek nie pokrywające (zapewne) zapotrzebowania letniego. A jeśli i pokrywają 100% zapotrzebowania letniego to dlaczego 3 silniki a nie 1 lub max 2?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Cieplik 04.01.2021r. 10:17
A ciepło na biomasę będzie wchodzić zapewne w podstawie czyli wytnie w lecie kogenerację. Układ dla mnie niezrozumiały. Ale może czegoś nie wiem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE