ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spolana Neratovice oddała do użytku nową ciepłownię na gaz w miejsce dotychczasowego zakładu na węgiel brunatny
13.10.2020r. 14:55

Czeska spółka chemiczna Spolana Neratovice, należąca do grupy rafineryjno-petrochemicznej Unipetrol, będąca częścią PKN Orlen, oddała do użytku nową ciepłownię. Inwestycja kosztowała 200 milionów CZK - czytamy w BiznesAlert.pl.
Nowa ciepłownia gazowa zastąpiła dotychczasowy zakład na węgiel brunatny. Została już wycofana z eksploatacji i będzie stopniowo demontowana zgodnie z ważnym pozwoleniem zintegrowanym. - Po przejściu z węgla brunatnego na gaz ziemny i zainstalowaniu nowoczesnych kotłów, nastąpił znaczący spadek ilości substancji emitowanych do atmosfery. Emisje dwutlenku siarki spadną o 99 procent. Emisje pyłów i tlenków azotu będą niższe także o 90 procent, a tlenku węgla o 60 procent - wyjaśnia Miroslav Falta, dyrektor wykonawczy Spolany.

Budowa ciepłowni była projektem realizowanym pod klucz. Obejmowała wszystkie prace budowlane, w tym montaż dwóch kotłów parowych zasilanych gazem ziemnym o wydajności 2x 35 ton pary na godzinę.
- Era węgla w Czechach i Europie stopniowo dobiega końca, a koncerny energetyczne przestawią się też na paliwa bardziej przyjazne środowisku, o niższej emisji szkodliwych substancji i CO2, podobnie jak w Spolanie. Zainteresowanie tymi rozwiązaniami rośnie, Dzięki nim jesteśmy również numerem jeden na rynku energetyki przemysłowej w Czechach - mówi cytowany przez BiznesAlert.pl Kamil Cermak, prezes CEZ ESCO.
CEZ , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE