ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE analizuje wszelkie możliwości akwizycji w ciepłownictwie
16.09.2020r. 18:03

Grupa PGE analizuje wszystkie możliwości akwizycji w ciepłownictwie, a przy ewentualnym przejmowaniu elektrociepłowni węglowych trzeba uwzględniać koszty transformacji w kierunku niskoemisyjnym - poinformowała PAP Biznes grupa PGE w odpowiedzi na pytanie, czy PGE jest zainteresowana aktywami CEZ-u.
"PGE zamierza aktywnie uczestniczyć w procesie rozwoju ciepłownictwa w Polsce i w tym obszarze analizujemy wszelkie możliwości akwizycyjne" - poinformowało PAP Biznes biuro prasowe PGE.

"Natomiast mając na względzie konieczność transformacji tego sektora w kierunku niskoemisyjnym, potencjalne przejmowanie elektrociepłowni węglowych musi uwzględniać niezbędne do poniesienia wydatki związane z docelowym zastąpieniem tych mocy jednostkami nisko- lub zeroemisyjnymi" - dodało biuro.

CEZ zaprosił do składania listów intencyjnych w procesie zakupu polskich aktywów grupy. Będzie rozpatrywał oferty zakupu CEZ Skawina, CEZ Chorzów, CEZ Produkty Energetyczne Polska oraz CEZ Polska.

Jak podał CEZ, polskie aktywa obejmują dwie strategicznie zlokalizowane elektrociepłownie w gęsto zaludnionych i zurbanizowanych regionach Śląska (Katowice) oraz Małopolski (Kraków), o łącznej zainstalowanej mocy 568 MWe oraz 1088 MWt.
Strony zainteresowane udziałem w procesie mają przesłać deklaracje najpóźniej do 29 września 2020 r.

W listopadzie 2019 r. grupa CEZ informowała, że prowadzi prace przygotowawcze do rozpoczęcia procesu sprzedaży aktywów w Polsce i do połowy 2020 roku planuje nawiązać kontakt z podmiotami potencjalnie zainteresowanymi ich kupnem. Spodziewała się wówczas, że niewiążące oferty zostaną złożone jesienią 2020 roku, a w 2021 roku zostanie podpisana umowa i transakcja zostanie sfinalizowana.

W opublikowanej w maju 2019 r. strategii CEZ zakładał większą koncentrację na rynku krajowym. Informował, że chce wyjść z segmentów i rynków o nieatrakcyjnych perspektywach.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE