ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron: #Zostańwdomu wpłynęło na wydłużenie sezonu grzewczego
02.06.2020r. 09:41

Najdłuższy od lat sezon grzewczy dobiega końca - poinformował Tauron. Grupa zwraca uwagę, że choć w kalendarzach mamy już czerwiec, a połowa spółdzielni nadal korzysta z ogrzewania sieciowego od Tauron Ciepło. To efekt niskich temperatur i pandemii koronawirusa, w efekcie której większość klientów Taurona została w mieszkaniach i domach.
Elektrociepłownie Taurona w okresie od września 2019 do maja 2020 roku dostarczyły ponad 10 mln GJ ciepła dla 800 tysięcy mieszkańców województw śląskiego i małopolskiego. Utrzymujące się niskie temperatury powietrza wciąż nie pozwalają na rezygnację z ogrzewania mieszkań. Ponadto pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele osób spędza więcej czasu w domach. Z tych względów okres grzewczy trwa tym razem wyjątkowo długo.

- Do terminu zakończenia sezonu grzewczego podchodzimy elastycznie, dostosowując się do potrzeb naszych klientów. Obecnie nie stosujemy z góry określonego terminu zakończenia okresu grzewczego - wyjaśnia Małgorzata Kuś, rzecznik prasowy Tauron Ciepło. - Dostawy ciepła uruchomiane i wstrzymywane są w dowolnym terminie, na wniosek klienta - spółdzielni lub zarządcy. W tak zwanym okresie przejściowym, wiosną i jesienią, dostawy ciepła reguluje automatyka pogodowa, umożliwiająca włączenie i wyłączenie dostarczania ciepła do budynku - w zależności od temperatury zewnętrznej - precyzuje rzecznik Tauron Ciepło.

Pod koniec maja 50 proc. mieszkańców zdecydowało się wyłączyć kaloryfery. Od września magistralami o długości ponad 1000 km dostarczono 10 mln GJ. Zanim ciepła woda trafi do kaloryferów musi przepłynąć przez ponad 4 tys. węzłów cieplnych.Tauron Ciepło to największy dostawca ciepła sieciowego w konurbacji śląsko-zagłębiowskiej i jedna z największych spółek ciepłowniczych w Polsce. W skład spółki wchodzą: Zakład Wytwarzania Katowice, Zakład Wytwarzania Tychy, Zakład Wytwarzania Bielsko-Biała oraz Obszar Ciepłowni Lokalnych.
Łączna moc cieplna zainstalowana zakładów wytwórczych, wchodzących w skład Tauron Ciepło - pochodząca w większości z wysokosprawnych źródeł kogeneracyjnych - wynosi 1170 MW. Całkowita wartość mocy zamówionej wynosi 2000 MW. Łączna długość sieci ciepłowniczej w systemie Tauron Ciepło wynosi około 1000 km. Tauron Ciepło obsługuje łącznie około 3300 klientów - spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych itp.

W Grupie Tauron ciepło produkują nie tylko elektrociepłownie, ale też elektrownie. Elektrownia Stalowa Wola jest głównym dostawcą ciepła dla Stalowej Woli i Niska, Elektrownia Jaworzno III produkuje je dla mieszkańców Jaworzna, a zakład w Łagiszy ogrzewa konurbację śląsko-zagłębiowską.

Sezon 2019/2020 przyniósł zakończenie istotnej inwestycji. Uciepłowniony został blok energetyczny 460 MW w Elektrowni Łagisza. Umożliwiło to zasilenie m.in. Będzina, Dąbrowy Górniczej oraz osiedli Środula i Zagórze w Sosnowcu.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: zgryźliwy 02.06.2020r. 10:24
Oszczędzanie o te kilka tygodni w maju i we wrześniu zawsze kończyło się falą przeziębień. Stało się coś bardzo dobrego. Harcerskie opowieści o hartowaniu ciała i ducha są dobre dla 16-to latków. Niedogrzane pomieszczenia zawsze przekładały się na wzrost zachorowań.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 02.06.2020r. 11:53
Proponuję ogrzewać mieszkania przez cały rok w lecie też i wtedy szybko pozbędziemy się koronawirusa.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE