ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W sierpniu w Kielcach zakończy się budowa nowej sieci ciepłowniczej
19.05.2020r. 13:37

W ciągu roku wykonana zostanie nowa magistrala ciepłownicza zasilająca kieleckie osiedla: Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze. W związku z inwestycją w ostatnim tygodniu sierpnia wystąpi przerwa w dostawach ciepłej wody.
To ostatnie w tym rejonie miasta niedogodności związane z ciepłociągiem - zapewniali podczas wtorkowej konferencji prasowej przedstawiciele władz Kielc.

Przebudowę prawie kilometrowej magistrali ciepłowniczej wzdłuż ul. bpa Jaworskiego, od Warszawskiej do Jana Nowaka Jeziorańskiego Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zapowiedziało na początku 2019 roku - po awarii, w czasie której nie miało ogrzewania około 11 tys. mieszkańców osiedli Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze.

"W ostatnich latach przeżywaliśmy trudne momenty. W styczniu 2019 wystąpiła awaria, która była tak poważna, że na kilka godzin wstrzymała system ciepłowniczy w Kielcach, a usuwanie całej awarii trwało dwie doby. Awaria powtórzyła się w tym roku. Sieć ciepłownicza w tym rejonie Kielc została wybudowana pod koniec lat 70-tych. Mamy całkowitą pewność, że ten odcinek należy wymienić" - powiedział Jan Karwasiński, prezes MPEC.

Prace w terenie - pierwotnie zaplanowane na 2 lata - są wykonywane szybciej niż to przewidywano. Obecnie roboty są zaawansowane w około 50 procentach. "Podpisaliśmy aneks do umowy. Zgodnie z deklaracją wykonawcy przebudowa zostanie wykonana do sierpnia w takim zakresie, że możliwe będzie wpięcie nowej magistrali do istniejącego systemu ciepłowniczego. Dla nas, a także dla mieszkańców tych dwóch osiedli, oznacza to wcześniejsze zwiększenie bezpieczeństwa dostaw" - dodał Karwasiński.
Modernizacja sieci rozpoczęła się na początku kwietnia "Władze spółki cały czas podkreślały, że to kluczowa w tym roku dla ciepłownictwa w Kielcach inwestycja. Takie przyspieszenie prac jest dla mnie i zapewne dla mieszkańców, bardzo dobrą informacją" - powiedział prezydent Bogdan Wenta.

Wykonawcą prac jest konsorcjum dwóch firm - kieleckiego Sawoxu i rzeszowskiego Presystemu. "Cały czas na budowie pracuje kilka ekip. Włączenie nowych odcinków do systemu ciepłowniczego będziemy realizowali w toku całodobowym" - mówił Jan Wolak, reprezentujący konsorcjum.

Ostatni etap prac będzie wymagał przerwy w dostawach ciepłej wody, która jest zaplanowana w dniach 24-30 sierpnia. Uciążliwość odczują mieszkańcy osiedli Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze. Do jesieni będą prowadzone jeszcze prace porządkowe i przywrócenie terenu do stanu pierwotnego.

Koszt inwestycji to 6 mln zł.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE