ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ciepłownicy chcą negocjować niższe ceny węgla
24.04.2020r. 08:46

Ceny węgla na rynkach międzynarodowych spadają. Tymczasem na bazie długoterminowych umów z Polską Grupą Górniczą ceny surowca dla producentów ciepła systemowego rosną. Ciepłownicy zapowiadają chęć renegocjacji warunków dostaw i podkreślają, że dobie epidemii i wkraczającego do Polski kryzysu ekonomicznego nie chcą fundować klientom dodatkowych podwyżek.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Ekon 28.04.2020r. 10:30
1. Może i masz rację, ale powiem szczerze, że to dość słabo tłumaczy styl dyskusji i zapalczywość.
2.To forum się jeszcze ostało a na wnp to poziom dyskusji zszedł do kloaki. Argumentów merytorycznych mało.
3. Swoją drogą czy PGG oraz władza (o ile jej zależy na górnictwie w co coraz bardziej wątpię) nie powinna podjąć (dawno temu) walkę medialną z propagandą antyzwiązkową i antygórniczą. Mają argumenty, mają dane księgowe (wcale nie najgorsze), wiedzą ile płacą, ile zlecają polskim podwykonawcom. Powinni też umieć porównywać nośniki energii (dane z ciepłownictwa do 2018 roku wyraźnie wskazują, że węgiel to było najtańsze źródło energii). W roku 2019 najtańsza jest biomasa i nic dziwnego bo podatek od CO2 zrobił swoje plus liczne inne obowiązki.
4. Są elektrownie węglowe (w tym potężny Bełchatów), mają marketing, mają ekonomistów, inżynierów. Gdzie ci ludzie są aby bronić swoich miejsc pracy i INTERESU firm. Na forach próbuje pisać kilka osób chyba pro publico bono. Nic nie rozumiem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE