ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ciepłownicy chcą negocjować niższe ceny węgla
24.04.2020r. 08:46

Ceny węgla na rynkach międzynarodowych spadają. Tymczasem na bazie długoterminowych umów z Polską Grupą Górniczą ceny surowca dla producentów ciepła systemowego rosną. Ciepłownicy zapowiadają chęć renegocjacji warunków dostaw i podkreślają, że dobie epidemii i wkraczającego do Polski kryzysu ekonomicznego nie chcą fundować klientom dodatkowych podwyżek.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 4 )


Autor: zgryźliwy 24.04.2020r. 13:23
Jeśli CO2 kosztuje np. 9 zł/GJ to wynegocjowanie obniżki cen węgla z 12/GJ na 11 zł/GJ ma akurat najmniejszy wpływ. Podstawą ratowania ciepłownictwa jest wycofanie się z całkowicie tutaj niesprawiedliwych norm BAT. Gdy 40 % kraju kopci indywidualnie, gdy nawet piec V kategorii w stosunku do ec zawodowych to dalej kopciuch, to normy BAT jawią się jako kara dla tych, którzy przez lata najlepiej dbali o środowisko. Kara bezsensowna, bo nie ma alternatywy. Nie obwiesimy wieżowców powietrznymi pompami ciepła.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ekon 24.04.2020r. 19:48
Wreszcie normalny głos w tym medialnym linczowaniu górnictwa. Swoją drogą zastanawiam się czy na portalach gospodarczych są ludzie, którzy łykają każdą antywęglową propagandę czy też coś z tego mają. Bo przewidywanie pół roku do przodu to chyba nic szczególnie trudnego.
PS
To widzenie tego 1 zł/GJ a omijanie 10 zł/GJ (rząd wielkości nie do osiągnięcia nawet w 1/10 w ramach restrukturyzacji górnictwa) dla mnie jest zdumiewające. Niewiedza czy coś innego? Może mi to wyjaśnisz, bo ja nic nie rozumiem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Kermit 27.04.2020r. 12:38
Sądzę, że coś z tego mają - zwykła walka o rynek, konkurencja z np. EJ, PV, wiatraków. Oczywiście są też pożyteczni idioci.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ekon 28.04.2020r. 10:30
1. Może i masz rację, ale powiem szczerze, że to dość słabo tłumaczy styl dyskusji i zapalczywość.
2.To forum się jeszcze ostało a na wnp to poziom dyskusji zszedł do kloaki. Argumentów merytorycznych mało.
3. Swoją drogą czy PGG oraz władza (o ile jej zależy na górnictwie w co coraz bardziej wątpię) nie powinna podjąć (dawno temu) walkę medialną z propagandą antyzwiązkową i antygórniczą. Mają argumenty, mają dane księgowe (wcale nie najgorsze), wiedzą ile płacą, ile zlecają polskim podwykonawcom. Powinni też umieć porównywać nośniki energii (dane z ciepłownictwa do 2018 roku wyraźnie wskazują, że węgiel to było najtańsze źródło energii). W roku 2019 najtańsza jest biomasa i nic dziwnego bo podatek od CO2 zrobił swoje plus liczne inne obowiązki.
4. Są elektrownie węglowe (w tym potężny Bełchatów), mają marketing, mają ekonomistów, inżynierów. Gdzie ci ludzie są aby bronić swoich miejsc pracy i INTERESU firm. Na forach próbuje pisać kilka osób chyba pro publico bono. Nic nie rozumiem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE