ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE prowadzi rozmowy ws. akwizycji w OZE i ciepłownictwie
02.04.2020r. 10:12

PGE jest zainteresowana akwizycjami w obszarze energetyki wiatrowej i ciepłownictwa. Prowadzi w tej sprawie rozmowy - poinformowali przedstawiciele grupy.
"Jesteśmy zaawansowani, jeśli chodzi o przygotowania inwestycji na Bałtyku. Mamy też 550 MW mocy zainstalowanych w farmach lądowych, a już wkrótce zwiększymy je o kolejne 97 MW, i jesteśmy zainteresowani również ich akwizycjami. Jeśli pojawią się na rynku atrakcyjne propozycje nabycia aktywów wiatrowych, to jako grupa będziemy tym zainteresowani" - powiedział podczas wideokonferencji prezes Wojciech Dąbrowski.

"Dziś prowadzimy rozmowy z kilkoma podmiotami, rozpoznajemy projekty, rozglądamy się za kolejnymi atrakcyjnymi projektami. Będziemy się w tym obszarze energiczniej rozwijać niż dotychczas" - dodał.

Prezes poinformował, że spółka chce też rozwijać ciepłownictwo, jest zainteresowana akwizycjami w tym segmencie.
"Prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy w tym kierunku" - powiedział Dąbrowski.

Pytany, czy spółka byłaby zainteresowana aktywami CEZ, odpowiedział: "Jeśli CEZ ogłosi chęć sprzedaży, to będziemy analizować".

Poinformował, że spółka nie analizuje dalszego dokapitalizowania PGG.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE