ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Termin uruchomienia nowej edycji Czystego Powietrza po Wielkanocy
31.03.2020r. 16:02

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, opóźni się uruchomienie naboru w nowej wersji programu termomodernizacji i wymiany źródeł ciepła w domach jednorodzinnych pt. Czyste Powietrze.
Program Czyste Powietrze w zmodyfikowanej wersji miał ruszyć na przełomie marca i kwietnia. Z informacji przekazanej przez Piotra Woźnego, prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wynika jednak, że program w nowej odsłonie nie wystartuje w najbliższych tygodniach.

Jak poinformował na Twitterze Piotr Woźny, prace programowe nad nową edycją programu Czyste Powietrze zostały już zakończone, jednak termin uruchomienia naboru na nowych zasadach zostanie podany dopiero po Świętach Wielkonocnych.

- Wykorzystujemy wspólnie z WFOSiami ten trudny czas wynikający z epidemii koronawirusa do przygotowania się do nowego otwarcia programu - napisał na Twitterze prezes NFOŚiGW.

Nowe zasady programu Czyste Powietrze rada nadzorcza i zarząd NFOŚiGW zatwierdziły przed trzema tygodniami.

Zmiany zakładają m.in. uproszczenie dokumentacji, możliwość dołączania do wniosków oświadczeń zamiast zaświadczeń, a także zapowiadane przez NFOŚiGW wprowadzenie internetowego kanału składania wniosków, który ma zostać udostępniony na rządowej platformie gov.pl.
Wnioski o dofinansowanie mają być rozpatrywane przez wfośigw w terminie 30 dni od dnia wpływu wniosku o dotację, a także w terminie 14 dni od dnia wpływu wniosku o dotację z przeznaczeniem na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego.

Ponadto zmienione mają zostać warunki dofinansowania, które ma być udostępniane już wyłącznie w formie dotacji. Stosowane dotychczas w Czystym Powietrzu preferencyjne pożyczki, jako uzupełnienie dofinansowania w formie dotacji, nie cieszyły się dużym zainteresowaniem i teraz NFOŚIGW ma się z nich wycofać.

Kredytami beneficjentów Czystego Powietrza miałyby natomiast wspierać banki.

Nowością ma być m.in. możliwość pozyskania dotacji na instalację fotowoltaiczną, na którą w dotychczasowej wersji Czystego Powietrza można było uzyskać tylko preferencyjną pożyczkę.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Sum 31.03.2020r. 18:59
Koniec z dotacjami z budżetu na cokolwiek do czasu postawienia gospodarki na nogi i utrzymania na jakimkolwiek... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE