ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ponad tysiąc lokali w Warszawie podłączonych do centralnego ogrzewania w ubiegłym roku
17.02.2020r. 17:56

- W 2019 roku uruchomiliśmy centralne ogrzewanie w 64 miejskich nieruchomościach, czyli w ponad tysiącu lokali; najwięcej na Pradze-Północ i Pradze-Południe - podał w poniedziałek stołeczny magistrat. W latach 2020-2022 w planach jest podłączenie do sieci ponad 1,2 tys. lokali w 74 budynkach.
"Podłączenie do instalacji centralnego ogrzewania to element rewitalizacji miejskich nieruchomości, w których znajdują się lokale mieszkalne. W tym celu remontujemy i modernizujemy pustostany oraz budynki, z których część wyposażymy w windy" - wyjaśnił prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. "Podłączając budynki do sieci ciepłowniczej dbamy o komfort życia mieszkańców, walczymy ze smogiem i zmianami klimatycznymi" - dodał.

Podłączanie kolejnych lokali do centralnego ogrzewania jest elementem projektu "Ciepło sieciowe w budynkach komunalnych". W 2019 roku było to ponad tysiąc lokali (1068) w 64 nieruchomościach, a w latach 2020-2022 ma to być ponad 1,2 tys. lokali w 74 budynkach. Na ten cel miasto przeznaczy 27,6 mln zł. W styczniu tego roku udało się już uruchomić ogrzewanie w czterech budynkach z 50 lokalami.
Ratusz w związku z tym przypomniał, że na terenie Warszawy funkcjonuje scentralizowany system ciepłowniczy, który zaopatruje w ciepło blisko 80 proc. mieszkańców. Podłączanie nieruchomości komunalnych do infrastruktury ciepłowniczej to jeden ze sposobów miasta na walkę z zanieczyszczeniami powietrza, ponieważ ciepło sieciowe jest bardziej ekologiczne niż to pochodzące z pieców na paliwo stałe czy olej opałowy.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE