ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron Ciepło wezwał Erbud do wstrzymania prac w elektrociepłowni w Tychach
10.01.2020r. 15:07

Tauron Ciepło wezwał konsorcjum Erbudu i jego spółki zależnej do wstrzymania prac związanych z budową instalacji oczyszczania spalin w Zakładzie Wytwarzania Tychy - podał Erbud w komunikacie. Wartość umowy, podpisanej w listopadzie 2019 roku, to 72,5 mln zł.
Erbud otrzymał od Tauron Ciepło informację o odebraniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego zmienionego pozwolenia zintegrowanego dla Zakładu Wytwarzania Tychy. Dokument zawiera odstępstwo od granicznych wielkości emisyjnych określonych w konkluzjach BAT, co "znacząco wpływa na realizację kontraktu". Uczestnicy postępowania zrzekli się prawa do odwołania, tym samym decyzja stała się prawomocna.

"Zamawiający zastrzegł, że w najbliższych dniach poinformuje konsorcjum oficjalnie o dalszych krokach w kwestii realizacji kontraktu na budowę IOS w ZW Tychy" - napisano w komunikacie.
"Niemniej, na dzień 10.01.2020 r. zamawiający zażądał od konsorcjum zatrzymania działań związanych z realizacją kontraktu, mając na względzie ograniczenie generowania dalszych kosztów na ww. projekcie" - dodano.

KOMENTARZE ( 7 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Księgowa 10.01.2020r. 18:01
Jakie będą koszty tej rozpoczętej inwestycji?
Odpowiedzi: 3 | Najnowsza odpowedź: 13-01-2020r. 08:21 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: nie rozumiem 13.01.2020r. 10:29
Jak to jest? Występują o nowe pozwolenie zintegrowane do Urzędu Marszałkowskiego i nie mając decyzji rozpoczynają... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 14-01-2020r. 08:47 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: prostak 13.01.2020r. 11:18
kto za to zapłaci?
odbiorca końcowy
zysk sprzedawcy jest stratą kupującego
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE