ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dąbrowski: wiodącym paliwem w najbliższych latach będzie gaz
04.09.2019r. 09:24

PGE Energia Ciepła zapowiada dalsze inwestycje w ciepłownictwo z udziałem mniejszych podmiotów z wiodącym paliwem gazowym. Prezes PGE Energia Ciepła Wojciech Dąbrowski wystąpił podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój w panelu pt. Wizja ciepłownictwa 2030, którego uczestnicy rozmawiali o przyszłości tego sektora - czytamy w BiznesAlert.pl.
- To pierwszy panel o ciepłownictwie w historii tego forum - zwrócił uwagę Dąbrowski. Jako lider ciepłownictwa polskiego jesteśmy w zaawansowanym procesie inwestycyjnym. Przygotowujemy nowe źródła wytwarzania, we Wrocławiu czy Kielcach, w większości dużych miast w Polsce.

- Przygotowujemy się do zmiany miksu energetycznego - przyznał Dąbrowski. - W ciągu najbliższych lat to się nie zmieni, ale w PGE EC już teraz myślimy co będzie, kiedy węgiel nie będzie już podstawowym paliwem. Węgiel w coraz większym stopniu zalega. Emisja CO2 z niego jest większa od innych paliw - przekonywał Dąbrowski.
- Z tego względu planujemy odchodzenie od węgla. Wiodącym paliwem w najbliższych latach będzie gaz. Przygotowujemy większość swoich jednostek na paliwo gazowe. Ten trend będzie dla polskiego ciepłownictwa wiodący. Namawiamy też mniejsze podmioty ciepłownicze aby nie zwlekały i razem z nami przeszły przez ten trudny okres transformacji, która będzie bardzo kapitałochłonna - powiedział prezes PGE EC.

Przypomniał, że to samorządy są odpowiedzialne za rozwój ciepłownictwa. PGE EC rozmawia z ich przedstawicielami na temat nowych inwestycji. Zdaniem prezesa Dąbrowskiego jego firma nie patrzy na krótkoterminowy zysk, ale prowadzi długofalową politykę pozwalającą rozwijać sektor - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE