ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Premiera spektaklu "Filmy z epoki smogu" w Muzeum Warszawskiej Pragi - w sobotę
03.07.2019r. 11:53

6 i 7 lipca odbędą się premierowe pokazy spektaklu "Filmy z epoki smogu" w reżyserii Michała Zadary. Projekt jest próbą stworzenia sztuki, która nie ignoruje faktu, że umieramy z powodu zatrutego powietrza - poinformował PAP rzecznik prasowy Teatru Powszechnego Mateusz Węgrzyn.
Multimedialny spektakl "Filmy z epoki smogu" to połączenie działania obywatelskiego, sztuki teatralnej i filmu. Przedstawienie składa się z monologów aktorów oraz siedmiu krótkich filmów.

"+Filmy z epoki smogu+ to próba uchwycenia tego szczególnego stanu, w którym się znajdujemy - wiemy, że powietrze nas zatruwa i nie reagujemy na to. Władze nie ogłaszają stanu wyjątkowego, a społeczeństwo nie domaga się tego, chociaż kryzys zdrowotny jest zbadany, udokumentowany i odczuwany przez obywateli" - napisał w zapowiedzi reżyser Michał Zadara.

"Integralną częścią projektu jest pisanie ustawy antysmogowej. Celem tej sztuki jest opis trudnej sytuacji egzystencjalnej, w której się znaleźliśmy, a celem ustawy - zmiana rzeczywistości" - czytamy na stronie Teatru Powszechnego.

W przedstawieniu grają: Arkadiusz Brykalski, Wiktor Loga-Skarczewski, Karina Seweryn i Barbara Wysocka. W filmach występują ponadto m.in. Andrzej Seweryn, Danuta Stenka, Jerzy Trela, Mateusz Janicki.
Teatr Powszechny zaprezentuje "Filmy z epoki smogu" 6 i 7 lipca o godz. 21 na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52).

Spektakl powstał we współpracy Teatru Powszechnego w Warszawie i Centrali, w ramach IV edycji Festiwalu Sztuki i Społeczności "Miasto Szczęśliwe".

Centrala pracuje z naukowcami i prawnikami nad obywatelską ustawą antysmogową, która pozwoli wprowadzić zmiany w przepisach dotyczących ochrony czystości powietrza w Polsce. Ustawa będzie gotowym rozwiązaniem prawnym, dostępnym dla wszystkich, którzy swoim działaniem mogą poprawić stan powietrza w kraju.

"Dodatkowym efektem pracy nad ustawą i rozważań o problemie smogu jest powstanie filmów ze smogiem w tle. Twórcy w krótkich formach filmowych pokazują rzeczywistość, w której spacer po parku niesie ze sobą zagrożenie dla życia" - czytamy na stronie teatru.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE