ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kołodziejak: zwiększone nakłady na inwestycje dotkną po części także odbiorców końcowych
05.06.2019r. 14:37

- Obecnie około 70 procent ciepła w Polsce jest produkowane w oparciu paliwa węglowe. Zbliżające się nowe konkluzje BAT spowodują, że źródła węglowe będą wymagały dużych nakładów finansowych. Cudów nie ma. Ktoś będzie musiał pokryć zwiększone nakłady na inwestycje. Po części również odbiorca końcowy - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl wiceprezes PGE Energia Ciepła Przemysław Kołodziejak podczas I Kongresu Kogeneracji.
Jak zaznaczył Kołodziejak, unijne regulacje, w tym pakiet zimowy, to wyzwanie zarówno dla sektora energetycznego, jak i ciepłowniczego, ale branża jest w stanie mu podołać, dlatego musi inwestować w czystsze formy produkcji energii i ciepła w skojarzeniu.

Podkreślił on również istotną rolę edukacji klientów w zakresie m.in. efektywności ogrzewania budynków, aby mieli świadomość jak można oszczędzać jego zużycie. - Widoczna jest zmiana mentalności klientów, którzy są coraz bardziej świadomi, zarówno w kwestii oszczędności ciepła, jak i walki z niską emisją - stwierdził.
Odnosząc się do legislacji krajowej wiceprezes PGE Energia Ciepła wskazał na konieczność zmian w ustawie o efektywności energetycznej i systemie białych certyfikatów. Według niego obserwowane niedawno problemy z wygaśnięciem białych certyfikatów pokazały, że ten system się nie sprawdził i potrzebuje zmian - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE