ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Fortum: ustawa o wsparciu dla wysokosprawnej kogeneracji szansą dla małych, nieefektywnych systemów ciepłowniczych
05.06.2019r. 14:20

- Ustawa o wsparciu dla wysokosprawnej kogeneracji to szansa dla małych, nieefektywnych systemów ciepłowniczych oraz na rozwój produkcji energii i ciepła w skojarzeniu - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl prezes Fortum Power and Heat Polska Piotr Górnik podczas I Kongresu Kogeneracji.
Jak zaznaczył Górnik, Polska jest w dobrej sytuacji, jeżeli chodzi o wsparcie dla rozwoju kogeneracji. - Na takie wsparcie nie można liczyć w Finlandii, Norwegii czy Szwecji - mówił.
Jego zdaniem Fortum będzie szukało możliwości inwestycji w projekty kogeneracyjne, ale raczej bazujące na odpadach: - Wykorzystanie potencjału ciepła z odpadów może wspomóc rozwój systemów ciepłowniczych. Współpraca między producentami a dystrybutorami ciepła będzie musiała wspierać konkurencyjność całego systemu ciepłowniczego - stwierdził cytowany przez BiznesAlert.pl prezes Górnik.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE