ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Piotr Górnik: ciepłownictwo może pełnić ważną rolę w walce z niską emisją w polskich miastach
14.05.2019r. 08:52

- Przyszłością ciepłownictwa są magazyny energii, chłód sieciowy, połączenie sektorów oraz gospodarka o obiegu zamkniętym - powiedział Piotr Górnik, dyrektor ds. energetyki cieplnej, podczas XI Europejskiego Forum Gospodarczego odbywającego się w Katowicach- czytamy w BiznesAlert.pl.
Zaznaczył, że już dzisiaj w sieciach i budynkach można magazynować ciepło. - To idealne rozwiązanie sieci elektroenergetycznych z dużym udziałem OZE - stwierdził.

Według niego ciepłownictwo może pełnić ważną rolę w walce z niską emisją w polskich miastach. - Ciepłownictwo działa na lokalnych rynkach. Celem ciepłowników powinno być zapewnienie czystego powietrza w miastach. Najważniejsze dla nas jest zapewnienie czystego powietrza w miastach. To jest nasz główny obszar rozwoju. Musimy być na tyle elastyczni, aby móc sprostać oczekiwaniom Klientów w przyszłości. To klient będzie nas weryfikował - mówił dyrektor Górnik.
Jednocześnie zwrócił uwagę, że jednym z istotnych kierunków, jakim powinien podążać sektor energetyczny, to jego symbioza z gospodarką o obiegu zamkniętym. - Aby zapewnić mieszkańcom czyste, zrównoważone miasto konieczne jest połączenie nowoczesnego ciepłownictwa z gospodarką o obiegu zamkniętym. Potencjał odpadów nie jest w pełni wykorzystywany - podkreślił cytowany przez BiznesAlert.pl Górnik.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Skorpion 14.05.2019r. 13:22
Panie Piotrze tak ale nic Pan nie zaproponował a takie rozwiązania już są na rynku i w Polsce... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Skorpion 14.05.2019r. 13:48
W uzupełnieniu poprzedniej korespondencji zaproszę Pana do zapoznania się i współpracy przy Polskim Nowym... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE