ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemcy odnotowały pierwszy spadek emisji CO2 od pięciu lat
03.04.2019r. 07:01

Niemiecka minister środowiska, ochrony przyrody i bezpieczeństwa reaktorów jądrowych Svenja Schulze poinformowała o pierwszym spadku emisji CO2 od 5 lat - czytamy w BiznesAlert.pl.
Największa gospodarka w Europie, która w większości bazuje na energii z węgla, energii jądrowej oraz OZE, zmniejszyła emisję zanieczyszczeń o 4,2 procent, w 2018 roku, w porównaniu do 2017 roku. W ubiegłym roku Niemcy wygenerowały 868,7 milionów ton CO2, co stanowi 38 milionów ton mniej niż w 2017 roku.

Przyczyną tej sytuacji była łagodna zima, która nie wymagała od obywateli Niemiec intensywnego ogrzewania domów. Minister środowiska wskazała jednocześnie, że jej kraj wygenerował więcej energii z wiatru i słońca, aniżeli z węgla, gazu i ropy. Odnotowano także niewielką redukcję gazów cieplarnianych w sektorze transportu.
Berlin obecnie dąży do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych o 55 procent do 2030 roku, w porównaniu do emisji z 1990 roku. Rząd Niemiec pracuje obecnie na projektem ustawy, która może ustanowić prawnie wiążące cele redukcji emisji dla wszystkich sektorów gospodarki - czytamy w BiznesAlert.pl.
The Local.de , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Fun 03.04.2019r. 07:13
I widać jak potrzebny jest efekt cieplarniany. :)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE