ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EC Będzin sprzedaje elektrociepłownię
18.12.2017r. 15:29

EC Będzin SA poinformował w poniedziałek że prowadzi negocjacje w sprawie sprzedaży spółki zależnej EC Będzin Sp z o.o., do której należy będzińska elektrociepłownia.
W listopadzie ubiegłego roku EC Będzin SA poinformował, że analizuje różne opcje strategiczne dla spółki zależnej EC Będzin Sp. z o.o. EC Będzin rozważała możliwość dokapitalizowania spółki zależnej lub jej sprzedaż. We wrześniu spółka zapowiedziała, że wybrani inwestorzy branżowi zostaną zaproszeni do przeprowadzenia due dilligence EC Będzin Sp. z o.o. Wówczas EC Będzin SA informowała też, że w ramach przeglądu opcji strategicznych dla spółki zależnej, zarząd bierze pod uwagę wszystkie rozwiązania, w tym między innymi poszukiwanie inwestora branżowego oraz utrzymanie struktury właścicielskiej.

W poniedziałek EC Będzin SA zakomunikowała, że dokonała wyboru opcji strategicznej dla rozwoju swojej spółki zależnej i zdecydowała o sprzedaży jej udziałów wybranemu inwestorowi branżowemu jako najbardziej korzystną opcję dla spółki.
Spółka poinformowała również, że wybrał oferenta, z którym będzie prowadzić dalsze negocjacje w postępowaniu na sprzedaż 100 proc. udziałów spółki zależnej Elektrociepłownia Będzin Sp. z o.o. Jednocześnie zapowiedziała, że po tych negocjacjach zwróci się do Taurona Ciepło, który ma prawo pierwokupu udziałów spółki zależnej.

Przypominamy, że w 2014 roku EC Będzin przystąpiła do umowy o współpracy zawartej pomiędzy spółką Energetyczne Towarzystwo Finansowo-Leasingowe Energo-Utech, spółką Energoutech 2 oraz Tauron Ciepło. Umowa ta przyznaje Tauronowi Ciepło prawo pierwokupu przedsiębiorstwa energetycznego bądź jego zorganizowanej części, należącego do EC Będzin w chwili zawarcia umowy. Prawo pierwokupu obowiązuje nie dłużej niż 10 lat od dnia zawarcia umowy o współpracy.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Akcjonariusz 18.12.2017r. 16:55
Druga szansa dla Taurona. Poprzednicy nie kupili EC Będzin od Niemców,bo forsowali budowę bloku gazowo-parowego w... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Akcjonariusz 21.12.2017r. 06:52
Wejście pakietu zimowego znacząco podnosi atrakcyjność
i wartość zmodernizowanej EC Będzin.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE