ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bezpłatne badania termowizyjne 500 domów w Poznaniu
30.11.2017r. 16:50

500 domów jednorodzinnych zostanie bezpłatnie przebadanych kamerą termowizyjną podczas organizowanej w Poznaniu akcji "Trzymaj ciepło". Przez osiem edycji w jej ramach sprawdzono prawie 4 tys. obiektów.
W czwartek ruszył nabór chętnych do badań. Te mają ruszyć w przyszłym tygodniu.

"Trzymaj ciepło" to prowadzony przez miasto Poznań wspólnie z partnerami, spółkami Veolia Energia Poznań i Veolia Energia Poznań ZEC, program bezpłatnych dla mieszkańców badań termowizyjnych budynków wraz z akcją edukacyjno-informacyjną na rzecz działań i zachowań energooszczędnych oraz proekologicznych. Jego celem jest zwrócenie uwagi na fakt, że straty ciepła w budynkach obciążają budżety mieszkańców i powodują niepotrzebną emisję zanieczyszczeń do środowiska.

"Każde ciepło, które emituje budynek na zewnątrz, powoduje zwiększanie ilości paliwa, którym ogrzewamy dane miejsce. Najgorsza sytuacja jest w budynkach, w których ogrzewanie jest na paliwo stałe. Zwiększona emisja ciepła na zewnątrz powoduje także zwiększoną emisję zanieczyszczeń do atmosfery, pyłów PM10 i innych, które są szkodliwe dla zdrowia" - powiedział w czwartek wiceprezydent Poznania Maciej Wudarski.

W trakcie tej edycji przebadanych zostanie 500 domów jednorodzinnych w Poznaniu, oraz 10 kamienic z rejonu Starego Miasta, Chwaliszewa, Wildy oraz Łazarza.
Początek badań powinien rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Jak wyjaśnił organizator przedsięwzięcia Paweł Grzybowski, wiarygodne badania kamerą termowizyjną nie są możliwe przy temperaturze powietrza powyżej 3°C, w trakcie opadów - zwłaszcza deszczu, oraz przy dużym nasłonecznieniu elewacji.

Po przeprowadzonych badaniach właściciele nieruchomości otrzymają raport z termogramem budynku i z opisem ewentualnych nieprawidłowości w tzw. warstwie cieplnej budynku. Dzięki termogramom możliwe będzie zaplanowanie np. termomodernizacji budynku czy wymiany okien. Akcja "Trzymaj ciepło" jest zarówno dla miasta Poznań, jak i jego mieszkańców, bezkosztowa. Całość pokrywa Veolia.

Grzybowski podkreślił, że pracownicy firm przeprowadzających badania nie pobierają żadnych opłat od właścicieli nieruchomości, ani też nie żądają okazania jakichkolwiek dokumentów.

Z zebranych dotąd danych wynika, że od pierwszej edycji projektu w prawie 40 proc. sprawdzonych kamerą budynków właściciele wykonali częściowe lub kompleksowe prace termomodernizacyjne.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE