ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Maks. 70 euro/MWh w niemieckiej aukcji dla CHP
28.11.2017r. 09:08

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, pod koniec tego tygodnia Niemcy rozstrzygną pierwszą w historii aukcję dla instalacji produkujących energię elektryczną i cieplną w kogeneracji.
Niemiecki regulator Bundesnetzagentur zapewnia, że organizując pierwszą aukcję dla kogeneracji, skorzysta z doświadczeń z aukcji prowadzonych dotąd dla odnawialnych źródeł energii.

Od 2015 roku niemieckie władze organizują rocznie po kilka aukcji dla fotowoltaiki, a w tym roku przeprowadzono pierwsze trzy aukcje dla energetyki wiatrowej na lądzie, jedną dla energetyki wiatrowej na morzu oraz jedną dla energetyki biomasowej.

Teraz Niemcy przeprowadzą pierwszą aukcję dla instalacji kogeneracyjnych, co jest konsekwencją znowelizowania ustawy KWKG (Kraft-Wärme-Kopplungsgesetz). Zgodnie z tą ustawą systemem aukcyjnym zostają objęte instalacje produkujące w skojarzeniu energię elektryczną i cieplną o mocy do 1 MWe do 50 MWe.
Wsparcie w nowym systemie rozliczeń może objąć dzięki pierwszej aukcji instalacje kogeneracyjne o mocy do 100 MW.

Maksymalną cenę za energię, która będzie sprzedawana z instalacji, którą wygrają najbliższą aukcję dla CHP, Bundesnetzagentur określił na 70 euro/MWh.

To poziom niższy niż ceny osiągnięte w pierwszej niemieckiej aukcji dla instalacji biomasowych produkujących wyłącznie energię elektryczną.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: liczyk 28.11.2017r. 10:33
czy będą do tego dopłacać odbiorcy ciepła?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Sum 28.11.2017r. 10:38
Mam droższy gaz niż Niemcy i chcę tylko 60 euro/MWh.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE