ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zastępca prezesa NFOŚiGW: prywatyzacja sieci ciepłowniczych była błędem
25.10.2017r. 09:29

Błędem większości jednostek samorządu terytorialnego była prywatyzacja niemal 95 proc. wszystkich sieci ciepłowniczych - ocenił podczas inauguracji kampanii edukacyjnej "Stop Smog" Artur Michalski zastępca prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W jego ocenie firmy prywatne, często o obcym kapitale, nie są zainteresowane podłączaniem nowych domostw, a nawet całych osiedli, do swojej sieci ze względów ekonomicznych.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 2 )


Autor: zgryźliwy 25.10.2017r. 17:36
1. Prywatyzacja monopoli nie tworzy rynku konkurencyjnego i pod tym względem nie ma sensu. Być może miała sens, jako pozyskanie kapitału w okresie przejściowym. 2. Prawdziwa poprawa dla środowiska jest wtedy, gdy likwiduje się piece kopciuchy, a tu inwestycje są rozległe i mało opłacalne i nie słyszałem o wielkich projektach utworzenia ogrzewania CO w indywidualnie zasmrodzonych dzielnicach willowych. Często głośno reklamuje się sukcesy pt. przejęcie istniejącej kotłowni zdalaczynnej i to akurat żaden sukces: sieć jest utworzona, klient jest, to raczej wrogie przejęcie rynku, niźli ogromny projekt czegoś nowego. Postęp ekologiczny to jest, gdy przechodzimy z kopciucha 45 % na WR 84 % sprawności. Późniejsze przejście z zawodowej kotłowni WR na elektrociepłownię, owszem śrubuje nieco normy, ale na likwidację smogu właściwie już nie wpływa. Podsumowując: prywatyzacja sieci ciepłowniczych była błędem. A Fortum narobiło w Polsce tyle złego, co i dobrego, więc bym się tą firmą nie chwalił, powiedzmy, że były także realizacje, po których ta firma powinna dostać wilczy bilet w całym kraju.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: nieFortumny 25.10.2017r. 23:10
Brawo za odwagę przedstawienia sedna sprawy.
Kluczowe gałęzie gospodarki w tym energetyką tylko w rękach Państwa.
Za 5lat fińskie, francuskie czeskie i niemieckie koncerny zrobią researche i część zwinie żagle z naszego kraju wystawiając swoje aktywa.
Patrz EDF
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE