ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zastępca prezesa NFOŚiGW: prywatyzacja sieci ciepłowniczych była błędem
25.10.2017r. 09:29

Błędem większości jednostek samorządu terytorialnego była prywatyzacja niemal 95 proc. wszystkich sieci ciepłowniczych - ocenił podczas inauguracji kampanii edukacyjnej "Stop Smog" Artur Michalski zastępca prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W jego ocenie firmy prywatne, często o obcym kapitale, nie są zainteresowane podłączaniem nowych domostw, a nawet całych osiedli, do swojej sieci ze względów ekonomicznych.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Zygmunt Parczewski 25.10.2017r. 14:41
Czytając te informacje można dostać zawrotu głowy. Z jednej strony pan wiceminister Sałek tworzy wielkie nadzieje, ale są one w tym wydaniu po prostu nierozsądne. Z prostego powodu. Wymiana starych pieców na nowe bez równoczesnego audytu i poprawy ochrony cieplnej budynków - głównie jednorodzinnych (czasami 2-3 rodzinnych) - po prostu solidnej termomdernizacji - działaniem niemądrym z wielu powodów. Jest to bowiem nie tylko wydawanie publicznych pieniędzy bez większego sensu, ale także wpędzenie wielu osób biedniejszych w kanał 'ubóstwa energetycznego'. Czyżby pan minister Paweł Sałek tego nie wiedział? Ponadto dobranie nowego pieca klasy np. 5-tej powinno być dopasowane do budynku po termomodernizacji, bo wówczas będzie dobrze 'skrojony' do potrzeb cieplnych, a nie będzie przewymiarowany. Zaoszczędzimy i na materiale i na lepszych parametrach spalania - głownie węgla, albo gazu czy oleju. Tylko rozpatrując łącznie termomodernizację z wymianą pieców będziemy w stanie naprawdę wydać mądrze pieniądze publiczne. Panie ministrze Sałek ma Pan szansę naprawdę zrobić coś dobrego!!! Warto przedyskutować ze specjalistami jak to zrobić dobrze. Ale nie tylko specjalistami z NFOSiGW.

Natomiast istotnie trudno komentować niemądrą wypowiedź wiceprezesa NFOSiGW. Panie Michalski jeśli ma pan takie doświadczenia to proszę podać konkretne przykłady, a nie opowiadać bajki!!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Praw 26.10.2017r. 08:25
Gdyby osobom prywatnym audyt był do czegoś potrzebny to by go robili. Ale nie audyt w rozumieniu przepisów czyli bezsensownie rozbudowaną nibyanalizę "ekologiczności" domu lecz prostą opartą na zapotrzebowaniu na energię (tu cieplną) analizę techniczno-ekonomiczną. Państwo (w części oczywiście UE) wymusza na ludziach niepotrzebne nikomu wydatki.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE