ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zastępca prezesa NFOŚiGW: prywatyzacja sieci ciepłowniczych była błędem
25.10.2017r. 09:29

Błędem większości jednostek samorządu terytorialnego była prywatyzacja niemal 95 proc. wszystkich sieci ciepłowniczych - ocenił podczas inauguracji kampanii edukacyjnej "Stop Smog" Artur Michalski zastępca prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W jego ocenie firmy prywatne, często o obcym kapitale, nie są zainteresowane podłączaniem nowych domostw, a nawet całych osiedli, do swojej sieci ze względów ekonomicznych.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Anna 25.10.2017r. 09:42
Jest dokładnie odwrotnie. Fortum, GPEC, Veolia realizują ogromne projekty przyłączania nowych osiedli i całych dzielnic. Państwowe spółki tyko to utrudniają!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: G19 26.10.2017r. 13:29
Warto by chyba było pana Prezesa Michalskiego do wystąpień przygotować (sam nie daje rady albo jest "na pasku TVP").

W samej Warszawie podłącza się rocznie ok 200-stu (dwustu) budynków.
Wszystkie działania przyłączeniowe w tym moduły ciepłej wody to rocznie ok 210MW.

Sprawdźcie Państwo ile mamy w kraju miejskich systemów ciepłowniczych, które w ogóle maja taką moc i ile się w nich przyłącza (czy najwięcej (w liczbie, mocy, w nakładach) przyłączają przedsiębiorstwa państwowe, komunalne, prywatne z kapitałem krajowym czy zagranicznym)?

(A przy okazji sprawdźcie jaką moc mają, w tych miejscowościach i okolicach, łącznie najwięksi smogowi truciciele - domki jednorodzinne, które przy niewielkiej mocy generują, zwłaszcza w sezonie grzewczym, przeważającą większość zanieczyszczeń i to w tzw. "niskiej emisji" czyli sąsiad sąsiadowi i sami sobie prosto w okna).

Co do opłacalności biznesowej i względów ekonomicznych - Panie Prezesie proszę odrobić pracę domową i dowiedzieć się kto kształtuje ceny ciepła (taryfy) w Polsce i tym samym wyznacza ekonomiczne warunki przyłączania budynków do sieci.
Drobna wskazówka - wystarczy rozszyfrować akronim URE.

Wydawało by się, że rozliczne studia, praktyka i doświadczenie procentują...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Rena 27.10.2017r. 20:58
Nie zrozumiałaś tekstu, przeczytaj jeszcze raz.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE