ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trudna sytuacja systemów ciepłowniczych
24.10.2017r. 06:08

Według "Rzeczpospolitej" ponad 90 proc. systemów ciepłowniczych w Polsce nie spełnia unijnych standardów efektywności energetycznej, w efekcie czego grozi im bankructwo, a ratunkiem jest konsolidacja lub podział.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 2 )


Autor: zgryźliwy 24.10.2017r. 11:01
Pieniądze na OZE poszły, a my smog wdychamy. OZE walcząc z elektrowniami zawodowymi próbuje redukować emisję już zredukowaną i to emisję poza miastami, dlatego jest tak nieskuteczne. Porównajmy piec kopciuch emitujący 1800 mg/m3 siarki i elektrownię z odsiarczaniem do 200 mg/m3. OZE zbija te 200 mg, a system ciepłowniczy eliminujący kopciucha te 1800 mg. Czyli OZE jest 9x mniej wydajne od ciepłownictwa. Albo inaczej: takie same inwestycje/dotacje do ciepłownictwa byłyby 9x bardziej efektywne ekonomicznie i ekologicznie dla ochrony powietrza, niż OZE.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: c 25.10.2017r. 10:14
Dzięki za dobry i logiczny komentarz.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE