ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Elektrociepłownia Stalowa Wola podpisała umowę wspierającą na dokończenie bloku 450 MW
17.10.2017r. 16:13

Prace projektowe i inżynieryjne, wspomaganie inwestora w organizacji zamówień, a także nadzór nad pracami wymaganymi do zakończenia budowy i przekazania do eksploatacji bloku gazowo-parowego o mocy 450 MW przewiduje umowa EPCM (Engineering-Procurement-Construction-Management), podpisana przez Elektrociepłownię Stalowa Wola (ECSW) - podał Tauron w komunikacie prasowym.
Blok gazowo-parowy, który osiągnie moc ok. 450 MWe, zgodnie z aktualnym harmonogramem zostanie przekazany do eksploatacji na koniec 2019 roku.

Zakładany całkowity budżet inwestycji w blok gazowo-parowy nie uległ zmianie i wynosi ok. 1 500 mln zł (w tym rezerwa na ryzyka prawne i montażowe oraz rezerwowe źródło ciepła nie ujęte w pierwotnym zakresie projektu).

W skład wybranego konsorcjum wchodzą Zakłady Pomiarowo - Badawcze Energetyki Energopomiar (Lider Konsorcjum), Biuro Studiów Projektów i Realizacji "Energoprojekt-Katowice" (Członek Konsorcjum).

Planowaną rolą EPCM jest prowadzenie prac projektowych, inżynieryjnych, doradczych oraz zarządzanie i nadzór nad całością prac wymaganych dla zakończenia budowy bloku.

Głównymi etapami po wyborze EPCM będzie kontraktacja wykonawców i realizacja prac w ramach poszczególnych pakietów technologicznych oraz całościowy rozruch instalacji i przekazanie bloku do eksploatacji.
Po odstąpieniu od realizacji Kontraktu z Generalnym Wykonawcą, w 2016 r. wykonano inwentaryzację zrealizowanych do dnia odstąpienia robót, dostaw i usług, po czym opracowano formułę dokończenia inwestycji.

Zgodnie z przyjętą formułą, rozpoczęto budowę nowego rurociągu wody chłodzącej realizowanego metodą mikrotunelingu.

ECSW na bieżąco prowadzi prace konserwacyjne w celu utrzymania we właściwym stanie dostarczonych i zabudowanych do tej pory urządzeń.

Dodatkowo rozszerzono zakres projektu o budowę rezerwowego źródła ciepła, które zapewni ciepło podczas postojów bloku gazowo-parowego. Prace związane z przygotowaniem tej inwestycji są w toku.

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Stalowa Wola 19.10.2017r. 08:30
Na wstępie współczuję zespołowi w Stalowej Woli, który męczył się ponad 4 lata z hiszpańskim Generalnym Wykonawcą i polskim inżynierem kontraktu, a od 2 lat męczy się z polską rzeczywistością.
- 4 lata męczarni bez pomocy znikąd i oskarżenia załogi w Stalowej Woli odnośnie rezultatów.
- Za uratowanie pieniędzy na kontynuację Projektu nikt dziękuje nie powie.
- 2 lata bez decyzji i bez faktycznych działań dla realizacji projektu
- rezerwowe źródło ciepła to temat ostatnich 5 lat, czyżby podjęto JUŻ decyzje.

Taka to jest nasza "Polityczna" Polska Energetyka.
Stąd mieszane uczucia co do Repolonizacji, idea niby ok ale efekty to same straty bo wszystko wychodzi drożej, a szary pracownik dostaje tyle samo co u prywaciarza :(.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: logik 19.10.2017r. 11:31
Sam sobie przeczysz wykonawcą był właśnie prywatny zagraniczy podmiot nie państwowy hiszpański
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Stalowa Wola 20.10.2017r. 07:51
A kto prowadził przetarg publiczny, w którym wybrano Generalnego Wykonawcę bez doświadczenia w Blokach Gazowo- Parowych ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: student 27.10.2017r. 09:22
A. miał doświadczenie w CCGT
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE