ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dotacje na projekty niskoemisyjne na Podlasiu
04.07.2017r. 09:22

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, wczoraj w woj. podlaskim rozpoczął się nabór wniosków o unijne dofinansowanie w konkursie przeznaczonym dla projektów zakładających wspieranie inwestycji mających przyczynić się do zmniejszania emisji.
Zarząd Województwa Podlaskiego jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów e środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Oś Priorytetowa V. Gospodarka niskoemisyjna Działanie 5.4 Strategie niskoemisyjne Poddziałanie 5.4.1 Strategie niskoemisyjne z wyłączeniem BOF.

Budżet konkursu wynosi 50 mln zł, a maksymalny poziom dofinansowania dla pojedynczego projektu może sięgnąć 85 proc. kosztów kwalifikowanych.

Unijne dofinansowanie można przeznaczyć na inwestycje w zakresie infrastruktury sieciowej ciepłownictwa i chłodnictwa, na modernizację indywidualnych źródeł ciepła z wyłączeniem montażu pieców węglowych, na montaż efektywnego energetycznie oświetlenia w gminach lub obiektach użyteczności publicznej, a także na projekty demonstracyjne w zakresie budownictwa pasywnego/zeroemisyjnego, którym towarzyszą działania informacyjno-promocyjne na rzecz upowszechnienia gospodarki niskoemisyjnej.
O dofinansowanie mogą aplikować jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia, podmioty, w których większość udziałów lub akcji posiadają jednostki samorządu terytorialnego lub ich związki i stowarzyszenia, podmioty działające w ramach partnerstw publiczno-prywatnych.

Nabór wniosków będzie prowadzony do 29 września br., a rozstrzygnięcie konkursu przewidziano na marzec 2018 r.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE