ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

50 mln zł z UE na ograniczanie niskiej emisji w woj. podlaskim
03.07.2017r. 14:34

50 mln zł z UE mogą zdobyć podlaskie samorządy na przebudowę sieci ciepłowniczej, wymianę pieców czy starych kotłowni na ekologiczne. W poniedziałek urząd marszałkowski w Białymstoku rozpoczął przyjmowanie konkursowych wniosków.
Projekty można składać do 29 września.

To pierwszy taki konkurs w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego 2014-2020. Mogą w nim startować samorządy i podległe im jednostki z wyłączeniem Białegostoku i ościennych gmin, które tworzą Białostocki Obszar Funkcjonalny. Te mają oddzielny konkurs na takie same przedsięwzięcia.

Wicemarszałek województwa podlaskiego Anna Naszkiewicz podkreśla, że główny cel tych działań to zmniejszenie emisji szkodliwych zanieczyszczeń, by poprawiać stan środowiska, a przez to jakość życia mieszkańców regionu.
"Dodatkowym efektem ma być również zwiększenie świadomości społecznej w zakresie oszczędnego i efektywnego wykorzystania energii. A do tego dochodzi również bardzo wymierny efekt dla kieszeni mieszkańców: im większa efektywność wykorzystania energii, tym niższe rachunki" - poinformowała PAP Naszkiewicz.

Z UE dotacje można w tym konkursie dostać na budowę lub przebudowę sieci ciepłowniczej lub chłodniczej, wymianę pieców lub kotłowni w domach jednorodzinnych, energooszczędne oświetlenie uliczne lub w obiektach użyteczności publicznej, ale także np. systemy pomiaru zanieczyszczeń w miastach i informowania o tym mieszkańców.

Warunkiem realizacji danej inwestycji jest to, że musi się znajdować w tzw. planie gospodarki niskoemisyjnej, który obowiązuje w danej gminie.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE