ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

Pracownicy Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdańsku i Gdyni pomogli lokalnym organizacjom pozarządowym
10.02.2021r. 08:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, wsparła finansowo gdańskie Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, gdyńskie Hospicjum dla Dorosłych i Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań", a także Fundację im. Księdza Jana Kaczkowskiego z Sopotu. Spółka przekazała darowiznę w łącznej kwocie 30 tys. zł. Beneficjenci zostali wskazani przez pracowników spółki, którzy uczestniczyli w konkursie na temat bezpieczeństwa pracy.
Bezpieczeństwo pracy w takim zakładzie, jak elektrociepłownia, zależy nie tylko od przestrzegania przepisów BHP, ale także od stałego monitorowania potencjalnych zagrożeń i komunikowania ich. W tym celu w Elektrociepłowniach PGE Energia Ciepła w Gdańsku i Gdyni co roku organizowany jest konkurs "Bezpieczna praca", w ramach którego pracownicy gromadzą punkty za zgłoszone zagrożenia oraz potencjalne zdarzenia wypadkowe na terenie elektrociepłowni. Punkty zostają następnie zamienione na pieniądze i przekazane organizacjom pozarządowym, które wybierane są przez laureatów konkursu. W zeszłorocznej edycji konkursu zwycięzcy wskazali trzy organizacje pozarządowe, który otrzymały po 10 tys. zł wsparcia finansowego. Były to: gdańskie Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, gdyńskie Hospicjum dla Dorosłych i Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań" oraz sopocka Fundacja im. ks. J. Kaczkowskiego.

- Konkurs "Bezpieczna Praca" ma w Oddziale Wybrzeże swoją wieloletnią tradycję. Przyczynia się on do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa pracy w spółce, a także, co jest dla nas bardzo ważne i motywujące, ma również dodatkową wartość społeczną. Przez kilkanaście lat trwania konkursu nasi Pracownicy zdecydowali o przekazaniu wsparcia lokalnym organizacjom w wysokości ok. 400 tys. zł. Dzięki konkursowi stale poprawiamy bezpieczeństwo pracy w naszych zakładach, a jednocześnie pomagamy i wspieramy szczytne cele - powiedziała Elżbieta Kowalewska, dyrektor Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni pracownikom PGE Energia Ciepła za pamięć o podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku, które prowadzi Fundacja Hospicyjna. W ciągu roku to ok. 1000 osób - dorośli u kresu życia oraz ciężko i nieuleczalnie chore dzieci. Wspieramy też rodziny w żałobie, osierocone dzieci, opiekunów rodzinnych, osoby walczące z nowotworem - powiedziała Anna Janowicz, prezes zarządu Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku. - Dzięki takim darowiznom jest nam łatwiej dotrzeć z pomocą do potrzebujących. Szczególnie teraz przy ograniczonych możliwościach prowadzenia tradycyjnych zbiórek i uzupełniania budżetu. Opieka hospicyjna od lat jest niewystarczająco finansowana, ale radzimy sobie dzięki wsparciu darczyńców. Bardzo dziękuję - dodała Anna Janowicz

- Przekazana nam przez PGE Energia Ciepła darowizna zostanie wykorzystana na zakup urządzeń do dezynfekcji sal chorych w Hospicjum dla Dorosłych i Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań". W trudnym czasie pandemii staramy się zapewnić bezpieczeństwo wykorzystując najnowszą technologię, która ma chronić pacjentów oraz personel - powiedział ks. Grzegorz Miloch, dyrektor Stowarzyszenia Hospicjum im. Św Wawrzyńca w Gdyni.

Wsparcie otrzymała także Fundacja im. ks. Jana Kaczkowskiego z Sopotu, która realizuje projekty promujące uważność i otwartość na potrzeby drugiego człowieka - wartości, które głosił ks. Jan Kaczkowski. Szczególnie ważną część pracy Fundacji stanowią działania promujące wysoką jakość komunikacji lekarza z pacjentem i jego bliskimi. Darowizna od PGE Energia Ciepła przeznaczona zostanie na wsparcie działania Kliniki Komunikacji Medycznej, prowadzonej przez Fundację, której głównym celem jest szkolenie studentów medycyny i lekarzy z komunikacji na linii lekarz-pacjent-bliski, a także promowanie idei medycyny paliatywnej, podejmowanie tematów choroby i śmierci, udzielanie wsparcia merytorycznego i psychologicznego pacjentom onkologicznym i ich rodzinom.

W 2020 r. Elektrociepłownie w Gdańsku i Gdyni, należące do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy PGE, wsparły także odbiorców wrażliwych społecznie w ramach ogólnopolskiego programu "Dzielimy się ciepłem". Pomoc finansową w wysokości 44 tys. zł na pokrycie rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową otrzymały: Dom Pomocy Społecznej w Gdańsku przy ul. Fromborskiej, prowadzony przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej, dom dla osób bezdomnych przy ul. Równej w Gdańsku, prowadzony przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie oraz Związek Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście.

Czytaj również:
PGE Energia Ciepła

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE