ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła Mecenasem Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
11.09.2020r. 11:31

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, wspiera wydarzenia i inicjatywy lokalne, dzięki czemu aktywnie uczestniczy w życiu regionów, w których prowadzi swoją działalność. Obejmuje mecenatem instytucje kultury w lokalizacjach, w których posiada aktywa ciepłownicze. We wrześniu br. do tego grona dołączyła Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie.
Umowa pomiędzy PGE Energia Ciepła a Filharmonią w Lublinie obejmuje wsparcie koncertów on-line, dedykowanych m.in. młodszym melomanom: Muzyczne spotkania z PGE Energia Ciepła. Wśród nich znajdą się: Cztery pory roku: jesień, zima - ciepło to zdrowie, Piotruś i wilk, Czyszczenie uszu, Dusza króla instrumentów, Cztery Pory Roku: wiosna, lato - ciepło to zdrowie, Ciepło w domu i szkole przez cały rok, warsztaty muzyczne dla dzieci z udziałem instrumentarium Carla Orffa, Ślad węglowy Jana Sebastiana Bacha, Henryk Wieniawski: Król Słońce polskiej wiolinistyki.

Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie już od ponad 76 lat jest czołową Instytucją Kultury Województwa Lubelskiego. Prowadzi aktywną działalność artystyczną z udziałem Orkiestry Symfonicznej, zespołów kameralnych, światowej sławy solistów i dyrygentów. Podczas każdego sezonu prezentuje kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych, w tym programy edukacyjne adresowane do uczniów szkół i przedszkoli, jako uzupełnienie programu szkolnej edukacji muzycznej. Zaprasza również młodzież licealną i studentów do obcowania z muzyką na żywo. Wizytówką kształtującą młode pokolenie słuchaczy są Niedzielne Poranki Muzyczne, Filharmonia dla Malucha czy Warsztaty Muzyczne dla dzieci.

W związku z sytuacją związaną z koronawirusem, Filharmonia w Lublinie stanęła przed koniecznością odwołania zaplanowanych koncertów i audycji. Dzięki wsparciu PGE Energia Ciepła dalsza realizacja muzycznych projektów jest znów możliwa.

-Z wielką przyjemnością rozpoczynamy współpracę z PGE Energia Ciepła, która jako Mecenas Filharmonii w Lublinie zadeklarowała wsparcie dla prowadzonej przez nas działalności artystycznej. Cieszymy się bardzo, że w obszarze współpracy znalazły się działania edukacyjne skierowane do dzieci. Projekty są bardzo urozmaicone, programowo obejmują muzykę klasyczną, bajkę symfoniczną czy warsztaty muzyczne. Nawiązujemy do twórczości najwybitniejszych kompozytorów epoki baroku - Jana Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldiego, romantyzmu - Henryka Wieniawskiego (patron Lubelskiej Filharmonii), czy XX wieku - Siergieja Prokofiewa - mówi Wojciech Rodek, dyrektor Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie.

- Chcemy być obecni w życiu kulturalnym miasta i propagować wśród lokalnej społeczności kulturę muzyczną na najwyższym poziomie. Wspieranie tak ważnych instytucji jak Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie przyczynia się do tego, że muzyka klasyczna w doskonałym wykonaniu stała się jednym z atutów naszego miasta. W tym trudnym czasie udało nam się wspólnie znaleźć rozwiązania, polegające na umożliwieniu obcowania z muzyką poważną dzięki internetowi - komentuje Paweł Okapa, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Lublinie Wrotków.

PGE Energia Ciepła wspiera także Polską Filharmonię Bałtycką w Gdańsku, Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, a także Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonię Gorzowską. Spółka kontynuuje również współpracę z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Filharmonią Zielonogórską im. Tadeusza Bairda, ma również plan współpracy z filharmoniami w kolejnych miastach, w których posiada swoje elektrociepłownie. Są wśród nich Rzeszów i Kielce. Z kolei PGE Polska Grupa Energetyczna wspiera Filharmonię Narodową w Warszawie, a od 2012 r. nosi honorowy tytuł Mecenasa Roku.
PGE Energia Ciepła

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE