ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła wraz z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie zaprasza do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema
09.09.2020r. 12:37

PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, która jest partnerem Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie zapraszają do laboratorium, gdzie pod gołym niebem, w ciekawy i przystępny sposób tłumaczone są zjawiska z obszaru nauki i techniki.
Tradycje Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie sięgają już ponad dwudziestu lat. Obecnie trwa ostatni etap rewitalizacji zabytkowych hal zajezdni na krakowskim Kazimierzu. W tym samym czasie Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, jeden z oddziałów Muzeum, powiększa swoją ofertę o kolejne atrakcje.

- Ogród Doświadczeń to kolejna odsłona partnerskiej współpracy pomiędzy PGE Energia Ciepła, właścicielem krakowskiej elektrociepłowni, a Muzeum Inżynierii Miejskiej. Cieszy nas rozwój kooperacji z instytucją, która oprócz prezentowania i dokumentowania rozwoju inżynierii miejskiej, przybliża najmłodszym w interaktywny sposób zjawiska z dziedziny fizyki i chemii. Ogród Doświadczeń umożliwia spojrzenie z nowej perspektywy na naukę i aktywne spędzanie czasu na wolnym powietrzu - mówi Grzegorz Żebrowski, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

- Cieszymy się, że nasza współpraca z PGE Energia Ciepła rozwija się - to już kolejny rok kiedy współdziałamy. W nadchodzących latach wiele zmieni się w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Kończymy rozbudowę oddziału Zajezdnia przy ulicy świętego Wawrzyńca i projektowanie nowej wystawy stałej. Wkrótce w Ogrodzie Doświadczeń pojawi się kilkadziesiąt nowych obiektów w ramach projektu "Zimowy Ogród Doświadczeń", rozpoczyna się także modernizacja Hangaru Czyżyny czyli kolejnego oddziału Muzeum. Możemy zatem wiele zaoferować, także na przyszłość zarówno Zwiedzającym jak i współpracującym instytucjom - mówi Piotr Gój, Dyrektor Muzeum Inżynierii Miejskiej.

W tegorocznym sezonie na ponad sześciohektarowym terenie do dyspozycji zwiedzających jest 70 urządzeń interaktywnych demonstrujących zjawiska fizyczne z zakresu optyki, hydrostatyki, mechaniki, akustyki, magnetyzmu, a także Geo-gródek stworzony z 17 rodzajów skał obecnych w architekturze Krakowa oraz Zapachowo i Lem-birynt. Liczba stanowisk sukcesywnie się powiększa.

Największą nowością tegorocznego sezonu jest syntetyczny tor saneczkowy, powstały w ramach realizowanego projektu "Zimowy Ogród Doświadczeń". Obok toru jest również zestaw do curlingu. Pod koniec sierpnia otwarto Planetarium. Konstrukcję tego kina stanowi namiot sferyczny o średnicy 8 metrów, w którym znajduje się 30 foteli do obserwacji gwiazd (może być tak?). Projekcje 3D i 2D odbywają się przy użyciu laserowego rzutnika z soczewką, tzw. "rybim okiem". W repertuarze są filmy dla widowni w każdym wieku (od najmłodszych do dorosłych).

PGE Energia Ciepła, właściciel krakowskiej elektrociepłowni jest Partnerem Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, oddziału Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Więcej informacji na stronie https://www.mim.krakow.pl oraz https://www.ogroddoswiadczen.pl

W ubiegłym roku PGE Energia Ciepła rozpoczęła współpracę z Muzeum Inżynierii Miejskiej także przy innym projekcie związanym z wprowadzeniem nowej formy zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. PGE Energia Ciepła była mecenasem Strefy Kreatywności w Muzeum. Z kolei dźwięki nagrane w krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła można odsłuchać na stronie projektu Sounds of Changes realizowanego przez Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. "Sounds of Changes" to międzynarodowy projekt kulturalny realizowanym przez sześć partnerskich, europejskich muzeów: dwóch ze Szwecji, a także ze: Słowenii, Finlandii; Niemiec i z Polski. W Polsce projekt realizuje Muzeum Inżynierii Miejskiej.
PGE Energia Ciepła

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE