ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła sponsorem akcji "Wyprawka dla Żaka"
04.09.2020r. 10:37

Już po raz 20. Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował akcję "Wyprawka dla Żaka". Celem kampanii jest wyposażenie potrzebujących dzieci w wyprawki szkolne. Bydgoska elektrociepłownia od kilku lat aktywnie wspiera akcję.
Za nami finał charytatywnej akcji pn. "Wyprawka dla Żaka", który odbył się w bydgoskim Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Tegoroczne wydarzenie było częścią Magicznego Świata Baśni i Bajek Pozytywka 2020 - festiwalu sztuki i kultury dla dzieci. PGE Energia Ciepła już od kilku lat wspiera akcję PCK na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki podjętej współpracy, materiały szkolne docierają do najbardziej potrzebujących uczniów szkół podstawowych.

Dla wielu rodzin zakup podręczników, zeszytów i podstawowego wyposażenia plecaka jest dużym obciążeniem domowego budżetu. Wówczas pomoc od organizacji charytatywnych, instytucji, a także ludzi dobrej woli jest jedyną, którą mogą uzyskać. Dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej stanowi ona ogromne wsparcie. Już od ponad dwudziestu lat Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża nie zapomina o najbardziej potrzebujących dzieciach z Bydgoszczy i z całego województwa.

Elektrociepłownia w Bydgoszczy od kilku lat wspiera lokalny Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasze działania są ukierunkowane przede wszystkim na pomoc najbardziej potrzebujących. Niesienie pomocy potrzebującym, zwłaszcza dzieciom to w naszej ocenie priorytet - mówi Wojciech Dobrak, dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy.

Tegoroczny finał akcji pn. "Wyprawka dla Żaka", ze względu na utrzymująca się sytuację epidemiczną, przyjął niestandardową formę. Bezpieczeństwo najmłodszych jest priorytetem, dlatego PCK zrezygnowało z organizacji corocznej gali z koncertem. W tym roku, uroczyste wręczenie plecaków odbyło się dzięki gościnności Fundacji Kultury Pozytywka, podczas Magicznego Świata Baśni i Bajek Pozytywka. Dodatkowym elementem akcji była loteria fantowa, której dochód całkowity przekazany zostanie na kolejne edycje akcji. Przez cały poniedziałek w siedzibie PCK przy ul. Warmińskiego w Bydgoszczy wydawane były plecaki dla dzieci, które nie miały możliwości dotarcia do Myślęcinka. Polski Czerwony Krzyż w kolejnych latach planuje utrzymanie i realizację ogólnopolskiej kampanii pn. "Wyprawka dla Żaka".
PGE Energia Ciepła

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE