ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


MATERIAŁY PROBLEMOWE

Raport "Energetyka cieplna w liczbach - 2018"
09.09.2019r. 05:24

Urząd Regulacji Energetyki
Raport przedstawia wyniki badania działalności koncesjonowanych przedsiębiorstw ciepłowniczych w minionym roku. W badaniu przeprowadzonym w 2019 r. udział wzięło 420 przedsiębiorstw posiadających koncesje udzielone przez Prezesa URE na działalność związaną z zaopatrzeniem odbiorców w ciepło, funkcjonujących na regulowanym rynku ciepła w 2018 r.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 2 )


Autor: zgryźliwy 10.09.2019r. 19:44
Bardzo ciekawy będzie raport za 2019. Zamrożone ceny energii el. i to na poziomie w zasadzie poniżej kosztów zmiennych. Elektrociepłownie, tym bardziej ciepłownie nie mają przychodów z rynku mocy. Spowodowany unijną polityką upadek hutnictwa to spadek sprzedaży prądu. Zakaz handlu w niedzielę - może mniejszy, ale też. Takie napięcia im trwają dłużej tym bardziej rozwiązują się dramatycznie. Podwyżki cen ciepła sieciowego uderzą w blokersów, a tam mieszka klasa raczej dolna, niż średnia, ogólnie masowy wyborca populistyczny.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Sum 11.09.2019r. 13:36
Ceny hurtowe prądu chyba nie są zamrożone? Największy chyba problem to ceny ciepła (w wyniku ogromnych opłat za CO2). Po prostu ceny ciepła muszą wzrosnąć. Jest też chyba problem premii za kogenerację ale to do dodatkowej analizy (sprawa skomplikowana).
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE