ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek ciepła
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.WSPÓŁREDAGOWANIE SERWISUMATERIAŁY PROBLEMOWE

Taryfa antysmogowa dla elektryfikacji ciepłownictwa - dociążenie nowych bloków węglowych w dolinach nocnych
29.11.2017r. 05:07

dr inż. Stanisław Tokarski - Główny Instytut Górnictwa w Katowicach, Centrum Energetyki AGH w Krakowie, prof. dr hab. inż. Wojciech Nowak - Centrum Energetyki AGH w Krakowie, prof. dr hab. inż. Marian Turek, Główny Instytut Górnictwa w Katowicach ("Nowa Energia" - 5/6/2017)
Skuteczna eliminacja smogu = przesunięcie spalania węgla z pieców domowych do elektrociepłowni i dostarczenie ciepła systemowego, a w przypadku niedostępności źródeł nieemisyjnych, energii elektrycznej w TARYFIE ANTYSMOGOWEJ dla celów grzewczych, po kosztach ciepła z elektrociepłowni.
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


KOMENTARZE ( 2 )


Autor: zgryz 29.11.2017r. 15:28
Nie znamy takich pieców akumulacyjnych, by w sposób regulowany płynnie oddawały ciepło od 6:00 do 22:00. A ciepło w dzień potrzebne, owszem trzeba go mniej, ale przy temp. zewn. np. -5 'C potrzebne. Ceny prądu w nocy każdy widzi i są niższe, ale nie jest to 100 zł, a po dociążeniu będzie więcej. Każdy pobór prądu do samochodów, ogrzewania elektrycznego i elektrycznego pompą ciepła daje zarobić górnikom. Do takiego planu trzeba mieć elektrownię jądrową. Walka ze smogiem to wymiana pieców na węglowe sterowalne, gazowe i sieć CO, która mogłaby być tańsza, gdyby jej nie katować BATami.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: misio 30.11.2017r. 14:46
Ja tam nie wiem, może i nie znacie takich pieców akumulacyjnych. Inni znają takie rozwiązania - wystarczy zasobnik z wodą i po problemie. Wodę można podgrzać od np. 30* do 80* i w 1m3 zgromadzić w ten sposób około 50 kWh, a to już bez problemów wystarczy do płynnego ogrzania domu w ciągu dnia. Piszesz o elektrowni jądrowej, ale to wyklucza tani prąd, bo z takiej elektrowni prąd będzie po ponad 400zł/MWh, a gdzie tam jeszcze dodatkowe opłaty za dystrybucję itd. Skąd cena 400zł? Z obserwacji wyceny energii tam gdzie budują EJ ;-)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE